Adana Valiliğinin ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile odalar ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen 7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali, dün Merkez Park’ta 200 farklı işletmenin katılımıyla başladı.

Kebapçılarda kuyruk
Festival alanına Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelenler, Adana lezzetlerini tadarken, çeşitli etkinliklerde de eğlenceli vakit geçirdi. Festivalde en yoğun ilgiyse her zaman olduğu gibi Adana kebaba gösterildi. Vatandaşlar kebapçıların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruk, dron ile de görüntülendi. Festival hem esnafı hem de vatandaşları mutlu etti.

Davul zurnalı eğlence
Öte yandan festival alanında vatandaşlar ve esnaflar davul zurna eşliğinde gönüllerince eğlendi.

“Dünyanın her yerinden gelenler var”
İhlas Haber Ajansı’na konuşan kebapçı Yaşar Aydın, “Festival çok yoğun geçiyor. Kuyruk başını almış gidiyor. Biz burada yanıyoruz ama yine de kebaba devam. Festivalin en gözde yemeği Adana kebap. Kebapçılar gümbür gümbür. Resmen ortalık kırılıyor. Erzincan’dan, Antalya’dan birçok yerden geldi vatandaşlar. Dünyanın her yerinden gelenler var” diye konuştu.

“Herkes çok güzel ilgi gösteriyor”
Festivalde stant açan kebapçı Gül Tunçsoy ise herkesin kebaba ilgi gösterdiğini belirterek, “Bütün esnaf, halk bir arada. Eğlenerek geçiyor festival. Herkes çok güzel ilgi gösteriyor” dedi. Erzincan’dan festivale geldiğini söyleyen Gökhan Albayrak ise festivali çok beğendiğini söyledi. ‘7’nci Uluslararası Adana Lezzet Festivali’, yarınki etkinliklerin ardından sona erecek. (İHA)

adana festival