Üç yıl süreyle Hasankeyf Kaymakamlığı görevini sürdürdükten sonra Konya Karapınar ilçe kaymakamlığına atanan  Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk için TPAO Kristal Park tesislerinde veda yemeği düzenlendi.

“HASANKEYF MEMLEKETİMİZ OLDU”

Veda yemeği etkinliğine Kaymakam Öztürk ve ailesinin yanı sıra, Hasankeyf Belediye Başkanı  Abdulvahap kusen, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, kamu kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı. Programda Kaymakamı Öztürk'ün yaptığı çalışmalar ile ilgili sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Sinevizyon gösteriminin ardından  konuşan Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk: “O kadar şanslıyız ki sizinle 3 sene çalışabilme imkanımız oldu. Ekip olarak arkadaşlarımızla beraber herkes güzel işler yapamaya çalıştık. İki çocuğum Hasankeyf'te dünyaya geldi. Hasankeyf artık bizim memleketimiz. Görev süremiz boyunca devletimizin imkanları ölçüsünde sunduğu hizmeti, şevkati, hoşgörüyü, en ücra köşelerine kadar ulaştırabilmenin, vatandaşlarla buluşturabilmenin gayreti içerisinde olduk. Gösterilen vefa örneğinden dolayı herkese çok teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun, hakkınızı helal edin” dedi.

KUSEN, HEMŞEHRİLİK PAYESİNİ VERDİ

Geceye katılan Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Kaymakam Öztürk’e hizmetlerinden ötürü hemşehrilik payesi takdim etti. Öztürk ile uyum içinde çalıştıklarını belirten Kusen: “Benim için çok başka anlamlar içeriyor bu veda gecesi. Çünkü 25 yıllık görev sürem boyunca en uzun ve en uyumlu mülki amirimle veda edeceğim için tabii ki insan duygulanıyor. Bu hizmetlerinizden dolayı ilçe ve şahsım adına  gerçekten çok teşekkürlerimi arz ediyorum. Hasankeyf'te çok önemli çalışmalar yaptınız. Sizi hemşehrimiz olarak tanıyacağız” diye konuştu. Daha sonra DSİ Ilısu 16. Bölge Müdürü Cihan Aksoy da Kaymakam Öztürk'e, hizmetlerinden dolayı  plaket takdim ederek teşekkür etti.

Editör: Yunus Yasak