**DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Karal ve üst kademe heyeti, Batman’da basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcıları; “Türkiye’de yaşanan son 3 ekonomik krizi çözen kadroların büyük kısmı da bugün DEVA Partisi çatısı altında bulunuyor” dediler.

“GEÇMİŞİMİZ ORTADA”
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Karal, Elif Esen ve GMYK Üyeleri İlker Çelik, İbrahim Gezer, Sedat Kadıoğlu ve İl Başkanı Melik Müjdeci, Batman’da basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Hasan Karal, 85 milyonun partisi olmak üzere yola çıktıklarını belirtti. Karal, şöyle devam etti; “DEVA Partisi olarak mevcut sürece karşı bir duruş ortaya koyduk. Bu ilkesiz siyasete karşı, bu yanlış gidişata karşı biz bir alternatif olmak istiyoruz. İnsanlarımızın bir çoğunda siyasete karşı bir güven kalmadı ama DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ve kurucu kadronun bir temiz geçmişi var. Genel başkanımızın dünya tarafından tescillenmiş 13 yıllık başarılı bir geçmişi var.”

“EYLEM PLANLARIMIZ ORTADA”
Karal, şöyle devam etti; “Kadrolarımızın çoğu geçmişi ile dürüst ve tanınan insanlar. Dolayısıyla biz bir bilinmez ortaya koymadık. Geçmişi ile dürüst ve liyakatli insanlar ile harekete geçtik. Politikalarımız ile eylem planlarımız ile Türkiye’nin kronikleşmiş sorunlarına çözümler ürettik. Tüm vatandaşlarımızdan istirham ediyorum, alevilere bakış açımızı, Kürt Meselesi’ne bakış açımızı, KHK’lılar ile mağdur olan vatandaşlarımıza ve din-devlet anlayışımıza göz atsınlar. Bunlara eylem planlarımızda ve politikalarımızda yer verdik. İlk kurulduğumuz günden bu yana amacımız 85 milyonun partisi olmaktır. Bu amaç doğrultusunda ilkeli ve dürüst bir siyaset izliyoruz.”

“YOKSULLUK KADER DEĞİL”
Basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Elif Esen ise Türkiye’de ailelerin derin bir yoksulluk içerisinde olduğunu belirterek; “Maalesef bugün ailelerimizde, evlerimizde derin bir yoksulluk var. Bu yoksulluk bugün Türkiye’nin dört bir yanında gördüğümüz gibi Batman’da da derinden hissediliyor. İktidarın yanlış, çözüm üretmeyen politikaları ile ortaya çıkan bu yoksulluk aynı zamanda hem fiziki hem de psikolojik şiddeti de derinden körüklüyor. Maalesef kadınlar mutsuz, güvensiz, umutsuz ve çocukları için büyük bir endişe duyuyor. Genç intiharlarının arttığını ifade ediyorlar. Güvensizliğin, yoksulluğun, umutsuzluğun hızla arttığı bir ülkede mutlu insan kalır mı? Hangi çocuğun gözünde parlak bir gelecek görülebilir? Yaşanan bu maddi ve manevi çöküşü hep birlikte durdurmak zorundayız” dedi.

“HEPİMİZ KAYBETTİK”
Toplantıda konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci de şunları kaydetti; “Geride kalan sadece birkaç yıl içerisinde Türkiye olarak çok büyük bir yoksulluğa sürüklendik. Türk Lirası'nda yaşanan erime ve iğneden ipliğe gelen zamlar nedeniyle bir avuç zengin daha da zenginleşirken; emekçilerimiz, sağlıkçılarımız, öğrencilerimiz, emeklilerimiz kısacası tüm vatandaşlar olarak kaybettik. Bunun yegane sebeplerinden biri İktidar partisi ve peşine takılan küçük ortakların ülkemizdeki barışı, birliği ve beraberliği bozma pahasına ortaya koyduğu yanlış politikalardır. Bizler tek bir Batman’ın, tek bir Türkiye'nin olduğunun farkındayız. Kazanırsak, hep birlikte kazanacağımızın farkındayız. Türkiye'nin her alanda kendine yetebilecek bir ülke olduğunun farkındayız.”