Kökleri 1938 yılına kadar uzanan OYAK Maden Metalürji Şirketlerinden Ermaden, 86’ncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Demir cevheri peletleme tesisi sahibi olan Ermaden, Türkiye’nin demir cevheri üretiminin yüzde 38’ini, demir cevheri ihtiyacının ise yüzde 16’sını tek başına karşılıyor.

Yapılan açıklamaya göre, 2006 yılında OYAK Grubu Şirketleri bünyesine dahil olan Ermaden, söz konusu dönemin ardından önemli bir yatırım hamlesi başlattı. Bu çerçevede iyileştirme ve modernizasyon yatırımlarını kısa süre içerisinde tamamlayan şirket, “sürdürülebilirlik” ilkesi doğrultusunda çevre konusundaki yatırımlarını da hayata geçirdi. Çevre yatırımları kapsamında; toz tutma ve atık arıtma, artık çökertme barajı, çevre düzenleme ve ağaçlandırma yatırımları hızlı bir şekilde tamamlandı.

“Önce İnsan” odaklı yönetim anlayışı ile 2007’de iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi çalışmalarına başlayan şirket, 2009 yılında OHSAS 18001 belgesini aldı. 2021 yılında ise TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ni belgelendirerek standart geçiş sürecini tamamladı.

Kaynak: İHA