*Üç dönemdir Batman’ın Ermi Mahallesi ile merkeze bağlı Recepler Köyü muhtarlığı yapan Metin Tatsız ve Hamza Budakar, yerleşim birimlerinin sorunlarını çözmek için kurum ve kuruluşların kapısını çalıyor.

YORULMAYAN MUHTARLAR

Batman’ın Ermi Mahalle Muhtarlığını 3 dönemdir yapan Metin Tatsız ve Batman merkeze bağlı Recepler Köyü Muhtarı Hamza Budakar, rekora gidiyor. Daha önce köy statüsünde olan Ermi’nin mahalleye dönüşmesi için de büyük uğraş veren Muhtar Tatsız, 2 dönem rakipsiz seçilen muhtarların başını çekiyor. Mahallesini çok seven Tatsız; “Batman ile birleşen ancak uzun yıllar köy statüsünde olduğumuz için yeterli hizmetlerden yararlanamıyorduk. 6 Yıl önce  Batman’ın mahallesine dönüşünce rahat bir nefes aldık. 1800 Nüfusumuz var. Sorunları çözmeye çalışıyoruz” dedi.

RECEPLER’DE SU SORUNU

Batman’a 10 kilometre uzaklıktaki Recepler Köyü’nde yaz mevsimiyle birlikte içme suyu sorununun had safhaya ulaştığını belirten Muhtar Hamza Budakar, trafo yetersizliğinden de yakındı. Kurban Bayramı arifesinde su ihtiyaçlarını TPAO’nun AP tesislerinden karşıladıklarını söyleyen Budakar, şunları kaydetti; “Yaz mevsimi gelince en büyük sorunlarımızdan biri de maalesef içme suyudur. Trafo yetersizliğini de defalarca dile getirmemize rağmen DEDAŞ ek trafo sorununu çözmedi. 800 Nüfuslu köyüz. Batman’ın dibinde olmamıza rağmen ne yazık ki ne içme suyu ne de enerji sorunumuz çözülmedi.”

Muhabir: CEMAL GÜLER