*TEİAŞ Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu eski Batıraman yolunda liseli öğrenciler, 1 kilometrelik mesafede yol çilesini çektiklerini belirterek ek otobüs seferlerinin arttırılmasını istiyor.

LİSELİ ÖĞRENCİLERİN ULAŞIM PROBLEMİ

Eski Batıraman yol güzergahında TEİAŞ Bölge Müdürlüğü ile liseler arasındaki 1 kilometrelik mesafede yol çilesi çeken liseli öğrenciler, ek otobüs seferleri istiyor. Batıraman yol güzergahındaki liselerde öğrenim gören öğrenciler her sabah okula gidebilmek, akşamları da evlerine dönebilmek için Belediye’nin ulaşım hizmetlerinden yararlanamamaktan yakınıyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde 1 kilometrelik mesafeyi aşmak için çaba gösteren öğrenciler, yağışlı günlerde büyük sıkıntı çektiklerini ifade ettiler.

“GÜZERGAHTA YOLCU DURAĞI YOK”

 Liseli öğrenciler,şunları kaydettiler: “Teiaş Bölge Müdürlüğü ile okulun olduğu alana sefer sayısı arttırılmalı. Yağmur, soğuk başladığında sığınacağımız bir  durak da yok. Bu yol güzergahında durakların yapılmasını istiyoruz. Üniversite yerleşkesine giden öğrencilerle yolculuk yaptığımızda izdiham oluşuyor. Öğrenci sayısı artıyor ama otobüs seferleri sınırlı sayıda kalıyor.  Belediye’den istediğimiz seferlerin artırılması  ve durakların yapılmasıdır.” (A.Erin)