*Tezgahların başına geçen Vali Canalp, üzüm şiresini pekmez için karıştırdı. Yöresel ürünlerin sergilendiği tezgahlarda tadımlık ürünlerle poz veren Vali Canalp, “Etkinlikler rafa kaldırdık. Gazze için yüreğimiz acı içinde. Eğlenceye dair tüm etkinlikleri iptal ettik” dedi.

MÜZİKSİZ BAĞ BOZUMU
2’nci Gercüş Bağ Bozumu ve Gastronomi Festivali bu yıl Gazze’deki saldırılar nedeniyle sade törenle yapıldı. Üzüm bağında hasat yapan Vali  Ekrem Canalp, Gazze’de yaşanan acılar nedeniyle etkinlikleri rafa kaldırdıklarını söyledi. İlçe girişindeki bağda üzüm salkımlarının başına geçen Vali Canalp’a eşi Ayten Canalp ve İl yöneticileri de eşlik etti. Gercüş Kaymakamı Muhammed Öztaş ve Belediye Başkanı Gündüz Günaydın’a tadımlık üzüm ile incir ikram eden Vali Canalp, “Festivalimizde eğlence olan ne kadar kısım varsa, içerisinde müzikte dahil hepsini iptal ettik. Gazze’de yaşananlardan dolayı yüreğimiz acı içinde.  Standlardaki ürünleri herkesin tatmasını istiyoruz” diye konuştu. 

STANTLAR DOLUP TAŞTI
Üzüm hasadının ardından Hükümet Konağı caddesinde açılan yöresel ürün stantlarına ilçe sakinleri adeta akın etti. Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, beraberindeki yöneticilerle stantları tek tek dolaştı. Cevizli sucuğun yapıldığı kazanlarda üreticilerden bilgi alan Vali Canalp, danukların piştiği kazanlarda kepçe salladı. Üzüm şiresi ve sucuklu cevizlerin üretildiği stantlarda ikramlıkları tadan Vali Canalp, üzüm üreticilerinin taleplerini de dinledi. 

 “27 AYRI ÜRÜNÜ TADIN”
Dengbej standında bir süre dinlenen Vali Canalp, şunları kaydetti; “Memleketimizin her köşesindeki insanlara sesleniyorum. Bugün burası tıklım tıklım oldu ama yarın mutlaka Gercüş’ümüze gelip bu festivalde  27 ürünümüzü tatsınlar.  Organik ürünlerin bol olduğu Gercüş’te mezrone üzümü başta olmak üzere tüm ürünlerin aroması bir başkadır.” 27 Stantaki tüm ürünleri dolaşan Vali Canalp, festivalin gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutladı. (NEZAHAT SUMBÜL)