*Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman-Diyarbakır kent girişindeki 7 kilometrelik yolun yapım çalışmalarını inceledi.

ŞANTİYE SAHASINDAYDI
Uzun yıllardır yapımı beklenen ve geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan Batman-Diyarbakır tek şeritli olan kilometrelik kara yolunun duble yola dönüştürülmesi için çalışmalar sürüyor. Milletvekili Nasıroğlu, 9. Bölge Müdürü Savaş Bayındır ile birlikte şantiyede ve sahada incelemelerde bulundu. Projenin detayları ile ilgili Bayındır'dan bilgi alan Nasıroğlu, tek şeritli yolun duble yola dönüştürülmesinden sonra yaşanan trafik sıkışıklığının giderileceğini ve trafikte rahatlama olacağını söyledi. Yol üstünde ikinci bir köprü ve 4 kavşağın da yapılacağını kaydeden Nasıroğlu, yol medeniyettir anlayışıyla Batman'ın giriş yol ağının daha modern hale gelebilmesi ve yol konforunun artması için yoğun çaba göstereceklerini sözlerine ekledi.

“YOL BİZİM İŞİMİZ”
Çalışmaları değerlendiren Nasıroğlu: “Bizim için son derece önemli olan Batman-Diyarbakır karayolunu duble yol yapmak için ilk adımı attık. Bu konuyu daha önce Ulaştırma Bakanımız sayın Abdülkadir Uraloğlu ve Karayolları Genel Müdürümü ile görüşmüştüm. Bu görüşmelerin neticesinin faydaya dönüştüğünü görmek beni son derece mutlu etti. Bir işi başlatmak önemli, başlattık mı o iş bitiririz. Yol bizim işimiz.  Verdiğimiz sözlerin takipçisiyiz. Batman'ın kangren olmuş yaralarına merhem süreceğiz” diye konuştu. (Zinet GÜLER)

Editör: Yunus Yasak