GELİNLİKÇİLERDE HAREKETLİLİK  GELİNLİKÇİLERDE HAREKETLİLİK

Geleneksel sözleşme taşımacılığını dijitalleştiren Dijital Kurye Platformu 2023’e hızlı başladı. Dijital Kurye CEO'su Oral Başer, Dijital Kurye’nin sahada olduğu 2022’nin son sekiz ayında 25 bine yakın işlem gerçekleştirdiğini, sadece 2023’ün ilk dört ayında işlem rakamının 125 bini geçtiğini söyledi.
Sözleşme taşımacılığı hizmeti kapsamında, imzalatılmak istenen belgelerin, dijital olarak doğrulanan kişilerle uzaktan ya da kapıda imzalatılmasını, imza süreci tamamlandığında da belgenin hem gönderici hem de imzacı ile paylaşılmasını sağlayan platformun doğru müşteriye ulaşma konusunda yüzde 99,2’lik bir başarı oranına sahip olduğunu vurguladı.
Sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor
Başer, kuryelerinin tamamladığı sözleşmelerin ortalama sekiz ve üzeri sayfa kâğıt tuttuğunu, ancak Dijital Kurye Platformu’nun tüm işlemi dijital ortamda gerçekleştirdiği için sürdürülebilirliğe de büyük katkı sağladığını dile getirdi. Başer, “2022 ve 2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz işlemlerle 750 bin sayfayı aşkın kâğıdın kullanılmasını önledik. Bu yıl bu rakamın 12 milyona, yani yaklaşık bin 200 ağaca ulaşacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu. (İHA)