İŞ İNSANI TOK’TAN DEPREM BÖLGESİNE 100 BİN TL DESTEK İŞ İNSANI TOK’TAN DEPREM BÖLGESİNE 100 BİN TL DESTEK

** Batman Valiliği’nin koordinasyonunda ‘Türkiye Afet Müdahale Planı’ kapsamında 10 kurumun katılımıyla ‘yangın tatbikatı’ gerçekleştirildi. Vali Ekrem Canalp’ın izlediği tatbikat, gerçeği aratmadı.

TPAO SAHASINDA NEFES
KESEN TATBİKAT
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Batman’da yangın tatbikatı gerçekleştirildi. TPAO Batı Raman Saha ve Tesis Şefliği’nde düzenlenen tatbikata 10 kurumdan 25 araç ve 98 personel katıldı. Valilik, AFAD, Batman Belediyesi, Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, 14. Hava Üs Komutanlığı, Tüpraş, TPAO, Orman Müdürlüğü ve Aksa Doğalgaz ekiplerinin katıldığı tatbikat 45 dakika sürdü. Tatbikatı izleyen Vali Ekrem Canalp: “Maalesef yangınlar sürekli çıkabiliyor. Yangınlardan bir kısmı sadece tek bir kurumun kendi imkanlarıyla söndürebilecek nitelikte yangınlar oluyor. Ancak bazen öyle yangınlar çıkıyor ki tek kurumun imkanları ve kapasitesi yetmiyor. Diğer kurumlarımızın da bu yangınlara destek vermesiyle kontrol altına almak ve söndürmek mümkün olabiliyor” dedi.

“KOORDİNASYON ÖNEMLİ”
Vali Ekrem Canalp, tatbikat bitiminde tüm personeli tebrik ederek şöyle konuştu: “Yangına olabildiğince müdahalenin kısa bir reaksiyon süresi içerisinde gerçekleşiyor olması yangınların büyümesini engellediği gibi kontrol altında tutulmasını ve hatta ilerleyen aşamalarda söndürülmesini mümkün hale getirebiliyor. Bunun için de kamu kurum ve kuruluşlarının özellikle özel sektörle beraber tam bir koordinasyon içerisinde hareket etmesi son derece önemli. Yapmış olduğumuz bu tatbikatta kurumlar arası iletişimi ve kurumlar arası koordinasyonu en maksimum seviyede tutmaya yönelik bir tatbikattır. Tatbikatımız esnasında İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu da telefonla buradaki arkadaşlarımıza teşekkürlerini ve tebriklerimi iletmiştir.” (Reşat Yiğiz)