**Deprem bölgesinden Batman’a yerleşen ailelerin en büyük sorunu kiralık ev bulamamak. Depremzedeler kiralık ev konusunda Batmanlılardan duyarlılık bekliyor.

“KİRALIK EV KONUSUNDA KOLAYLIK BEKLİYORUZ”
Batman Valiliği Açık Kapı Şubesi’nde şu ana kadar 12.498 afetzede kayıt yaptırırken, deprem bölgesinden kente gelen vatandaşların bir bölümü kiralık ev konusunda Batmanlılardan yardım istiyor. Malatya’dan Batman'a gelen Şainaz ve Müge Özmen, depremin şokunu 24 gün sonra üzerlerinden atabildiklerini belirterek: “Daha yeni yeni dışarı çıkabiliyoruz. Günlerdir ev arayışındaydık. Çamlıtepe mahallesinde güçlükle bir ev bulduk. Kirası da 2500 TL civarında. Gelen ailelere kiralık ev konusunda Batmanlıların bize yardımcı olmasını istiyoruz” dedi.

“CANIMIZI GÜÇLÜKLE KURTARDIK”
Depremin üzerinden günler geçmesine rağmen halen artçı sarsıntıların korkusunu yaşadıklarını ifade eden Malatyalı Özmen ailesi şunları söyledi: “Deprem sırasında 9 katlı binanın birinci katındaydık. Bina ağır hasar gördü. Canımızı zor kurtardık. Dışarı çıktığımızda yanı başımızdaki apartmanlar yıkılmıştı. Manzara tek kelimeyle korkunçtu. Nasıl sağ çıktığımızı biz de anlamadık. 20 Günü aşkın süredir Batman’dayız. Yaşadığımız en büyük problem evdi. Günlerdir ev arayışı sürdürdük. Çok şükür bir daire bulduk. İki aile bir evde kalıyoruz.” (Altan Ayaz)

Editör: Yunus Yasak