6 Bin nüfuslu Balpınar Beldesi’nde Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, ilk etapta depremzedelere 10 ev hazırladı. Başkan Geylani, “Beldemize gelecek tüm depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız” dedi.

BALPINAR “ACI YUVASI” OLDU
Depremin ilk gününde işçileriyle Adıyaman’a giderek arama ve kurtarma çalışmalarında bulunan Balpınar Belde Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, şimdi de acılı ailelere 10 ev hazırladı. Valilik ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade Başkan Geylani: “Depremin ilk anından itibaren 13 işçi arkadaşımız, 6 araba, jeneratör ve diğer edevatlarımızla Adıyaman’a gittik. Tabi bize önceden gelen adrese intikal edip enkaz altında kalan vatandaşlarımızı çıkardık. Bunlar içinde 14 ve 15 yaşında Balpınarlı iki kız kardeşi enkaz altından çıkardık. Kendi arabamızla cenazeleri beldemize gönderdik. Sonrasında işçilerimizle birlikte çalışmalara devam ettik. Bize gelen adreslere gitmeye devam ettik. Hava da çok soğuktu. İki gün kalabildim. Batman’a gelir gelmez afetzedelerin barınma ihtiyacını gidermek için arkadaşlarımla durum değerlendirmesini yaptım” diye konuştu.

“4 KÖYÜN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ” “4 KÖYÜN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ”

balpınar evler

“10 EVİMİZ HAZIR, SAYIYI ARTIRABİLİRİZ”
Başkan Geylani, şöyle devam etti; “Beldemizde ilk etapta depremzedelere ev tahsisinde bulunduk. Oturulacak haldeki 10 evimiz hazır. Kriz masasına da ayarladığımız 10 yerin müsait olduğunu bildirdik.  Kriz masasından bizlere gönderilecek vatandaşlarımız için de her türlü desteği vermeye hazırız. Depremzedeler için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz. Yine belediyemizin 13 işçisi Adıyaman’da arama kurtarma faaliyetlerinde de görev yaptı. Bu işçilerimiz şimdi de depremzedelerin yerleşeceği evlerin, temizliğini yapıyor. İmkanlarımız doğrultusunda depremzedeleri karşılamaya hazırız.” (Çağdaş Özel)