**Batman Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki bazı gönüllü öğretmenler, depremin büyük yıkıma uğrattığı Gaziantep-İslahiye’de depremzede öğrencilere eğitim desteğinde bulundu.

İSLAHİYE’DE EĞİTİMİ BAŞLATTILAR
Depremin büyük yıkıma neden olduğu illere yönelik yaraların sarılması için Batman’da duyarlılık sürüyor. Deprem bölgesine destek sunan kurumlardan Batman Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki bazı gönüllü öğretmenler, Gaziantep-İslahiye’de depremzede öğrencilere eğitim desteğinde bulundu. Gönüllü ekibin başındaki eğitimcilerden Rıfat Fırat, çalışmalarla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Gaziantep ve görevli olduğumuz diğer illerde yüzlerce öğrenciyi tekrar eğitime başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz yeniden eğitime başlayarak çocukların psikolojilerinde de yıkım yaratan depremin etkilerini azaltmaktı. Diğer hedefimiz ise Batman’dan gelen ekiplerle eğitimi devamlı hale getirmekti. Burada oluşturduğumuz bazı sınıflarda ise destek yetiştirme kurslarını da başlattık.”

 “AİLELER EĞİTİM YUVALARINA İLGİ GÖSTERDİ”
Eğitim koordinatörü Rıfat Fırat, deprem bölgesinde oluşturdukları ‘eğitim yuvalarına’ depremzede ailelerin çocuklarının ilgi gösterdiğini de ifade ederek: “Deprem bölgesine ilk gittiğimizde öğrenciler gelir mi endişesi taşıyorduk. Fakat kurduğumuz eğitim yuvalarını gören aileler ve çocuklar adeta akın etti. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu etti. Allah bir daha böyle felaketleri yaşatmasın, devlet tüm kurumlarıyla burada görev yapıyor. İnşallah burada yapılacak kalıcı konutlarla yeni eğitim yuvalarına da kavuşmuş olacağız. Çalışmalarımızda desteğini bizden esirgemeyen ve ekiplerin oluşmasını sağlayan Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran’a ve deprem bölgesinde  görev yapan  tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

Editör: Yunus Yasak