5 CAMİ VE 7 MİNARE YIKTIRILACAK 5 CAMİ VE 7 MİNARE YIKTIRILACAK

**Batman ve Kurtalan’ın tanınan ailelerinden Toprak ve Kavak ailelerinden 11 kişi enkaz altında kaldı. Kavak ailesinden anne ve kızı, Batman’da toprağa verildi.

11 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Ölü sayısının her gün arttığı korkunç deprem sonrasında Batman dışında yaşayan bazı aileler de depreme yakalandı. Siirt eski senatörlerinden Abdurrahman Kavak ailesinden 11 kişi korkunç depremde hayatını kaybetti. Hatay’ın Akevler mahallesindeki Toprak apartmanının çökmesi sonucu hayatını kaybeden Toprak ve Kavak ailesinden dördünün cenazesi, Asri mezarlığında toprağa verildi. Eski senatör Kavak’ın yeğenlerinin cansız bedenleri enkaz altından çıkarıldı. Şükran Bilim Tekin Toprak, M. Vekil Toprak, Halil Toprak, Pervin Toprak, Servet Toprak, Elanur Toprak ve Ekin Toprak ile Batman PTT eski başmüdürü Cengizhan Kavak'ın PTT çalışanı 40 yaşındaki eşi Ebru ve Kayseri Erciyes Üniversitesi birinci sınıf mühendislik fakültesi öğrencisi 18 yaşındaki Cemre Kavak’ın cansız bedenleri dün sabah enkaz altında çıkarıldı.

BATMAN’DA TOPRAĞA VERİLDİLER
Eşi Ebru ve kızı Cemre'nin yanı sıra kayınvalidesi Ayşe ve Bekir Toprak’ın da cenazesinin Batman'a getirildiğini belirten 2 çocuk babası Cengizhan Kavak, şunları söyledi: “Görev yerime gitmek için yola çıktım. Diğer kızımda Adana'da bulunuyordu.  Eşim ve kızım Cemre Hatay'daki yakınlarının yanlarına gitmişti. O korkunç anları duyunca arabamla geri döndüm ama Hatay'da gördüğüm manzara tek kelime ile korkunçtu. Çocuklarım ile birlikte 11 yakınımı kaybettim.” Öte yandan dün öğle saatlerinde Batman’a getirilen anne Ebru ile kızı Cemre Kavak, gözyaşları arasında toprağa verilirken 62 yaşındaki Bekir Kavak ile 60 yaşındaki Ayşe Toprak'ın da cenazesi Hatay'dan Batman'a defnedilmek üzere gönderildi.