ÜÇ GÜN SÜRECEK

Batı Raman kampüsünde gerçekleşen festivalde Bilişim Fuarı, Bilişim Teknolojileri Konferansları, Uluslararası Bilişim Kongresi (IIC2023), Kamu Bilişim Çalıştayı, Bilişim Akademisi, dene-yap atölye çalışmaları, ödül törenleri ve sosyal etkinlikler yapıldı. Üç gün sürecek olan ‘IFEST 2023 Bilişim Festivali’, 30 konuşmacının katıldığı ve 35 firmanın stant açtığı açılış töreniyle başladı. Festivalde Türkiye Yazılımcılar Federasyonu (TÜYAFED) Başkanı Mustafa Çalış, Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, sunum yaptı.  

"BİLİŞİME YÖN VERECEĞİZ"
Bünyesindeki etkinliklerden IIC2023 Uluslararası Bilişim Kongresi ile 20 Mart 2023 tarihinde 55 bildirinin online sunumlarıyla IFEST 2023 Bilişim Festivali start almıştı. Bilişim Festivali hakkında açıklamalarda bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin Türkiye’nin en büyük bilişim organizasyonlarından Bilişim Festivaline (IFEST2023) ikinci defa ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Rektör Demir: “Üniversitemizin bilim dünyasına katkılarının çoğalması için çabalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Batman Üniversitesi olarak bilişime yön vermeye devam edeceğiz. Çünkü değişim bilişimle gelecek” dedi. 

"BÜYÜK BİR POTANSİYELE SAHİBİZ"
Rektör Demir, şöyle devam etti: “Festivale katılan konuşmacılardan ve firmalardan alınacak bilgiler, üniversitemiz öğrencilerinin bilişim konusundaki bilgi dağarcıklarını önemli ölçüde artırdığını düşünüyorum. Batman Üniversitesi kısa sürede tüm bileşenleriyle birçok alanda önemli kazanımlar elde etti ve kapasitesini her geçen gün artırdı. Bu tür nitelikli organizasyonların üniversitemizin ev sahipliğinde yoğun katılımla gerçekleştirilebilmesi bizi daha da motive ediyor. Bu festival gösterdi ki Batman Üniversitesi olarak daha büyük organizasyonlar gerçekleştirebilecek enerji ve potansiyele sahibiz. Festivalin düzenlenmesinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” (NEZAHAT SUMBÜL)