*İki dönemdir Cûdî Mahalle Muhtarlığını yapan Abdurrezzak Öner, üçüncü dönemde de hedefinin semtine hayat verecek projeleri kazandırmak olduğunu söyledi. 

CUDİ’YE SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ

Batman’ın 28 bin nüfuslu Cûdî Mahallesi’nde iki dönemdir  muhtarlık yapan Abdurrezzak Öner, yeni dönemde Cudi’ye sağlıklı hayat merkeziyle bir liseyi kazandırmayı planladığını ifade etti. İki dönemlik muhtarlığında mahallenin birçok sorununu çözdüklerini belirten Muhtar Öner; “Çalışmalarda dürüst, adil ve halktan yana hizmeti ilke edindik. Geçmişten günümüze gelen mahallenin sorunlarını hızlıca çözüme kavuşturmayı başardık. Kurumlarla sürekli irtibat halinde olduk ve birçok sorunu da çözüme kavuşturduk. Şimdi de hedefimiz yeni dönemde dev bir sağlık yatırımını Cudi’ye kazandırmaktır” dedi. 

“LİSEYE DE İHTİYACIMIZ VAR”

Muhtar Öner, Cûdî Mahallesi’nde yeni dönemde sağlıklı hayat merkezi ile liseyi de kazandırmak için çaba göstereceklerini ifade etti. Muhtar Öner, şunları kaydetti; “Cûdî Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Merkezi’de yer alacak. Mevcut Sağlık Ocağı yerinde yapılması kararlaştırılan 6 katlı Cûdî Sağlıklı Hayat Merkezi binasının lansmanı da henüz yapılmadı ama bu önemli projenin takipçisiyiz. Yine mahallemizin ihtiyaç duyduğu bir lise talebimiz için de ilgili mercilerden söz aldık. Beşinci Etap Özgürlük Projesi kapsamında Cizre ile Korik Caddelerinin Vizyon Projesi kapsamına alınması için talepte bulunduk. Semt sakinleriyle yaptığım istişareler sonucu yeniden adaylığımı bıraktım. Mahallemiz için en doğru kararı 10 yıl önce olduğu gibi yine semt sakinlerinin vereceğine inanıyorum.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL