*23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Batman’da bir dizi etkinlik düzenlendi. Valilik binası önünde düzen etkinliklerde öğrenciler halaylarla bayramı kutladı. Yöresel kıyafetlerle etkinliklere katılan öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Batman’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, etkinliklerle kutlandı. Batman Valiliği bahçesinde bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan program, Valilik binası önünde yapılan coşkulu kutlamalarla sürdü. Programa Vali Ekrem Canalp ve eşi Ayten Canalp, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kara, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Koç, İl Jandarma Komutanı Albay Adem Taşkın, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

ÇOCUKLAR RENK KATTI
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “23 Nisan 1920 tarihi geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, demokrasimizin temelinin atıldığı, bağımsızlığımızın tüm dünyaya ilan edildiği, Cumhuriyetimizin 100. Yılını ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu şekillendiren önemli bir dönüm noktasıdır” dedi. Kutlamalarda Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi renkli görüntüler oluşturdu. Cahit Zarifoğlu İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okunurken, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece yapan öğrenciler ödüllendirildi. Kutlamalarda ayrıca Selahaddin Eyyubi Anaokulu, Gül Anaokulu,16 Mayıs Anaokulu, Vakıfbank Anaokulu ve 15 Temmuz Şehitleri Anaokulu öğrencileri de gösterilerinin gösteriler gerçekleştirdi.

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL