NEW HOLLAND 3S PLAZA HİZMETTE
Batman Traktör New Holland 3S Plaza, Batman-Beşiri-OSB kavşağında çiftçilere ‘merhaba’ dedi. New Holland 3S Plaza açılışına Türk Traktör Ticari İş lideri Ahmet Canbeyli, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, bayi yöneticileri ve çok sayıda davetli ile çiftçi katıldı. New Holland BS Gelişim Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Süslü, işletmeleri için önemli bir gün olduğunu ifade ederek; “Tesisimiz ileri teknoloji ile donatılmış. Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedefliyoruz. Bu özel günümüzde yanımızda olan değerli konuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“3S PLAZA AĞIMIZ
GÜNDEN GÜNE BÜYÜYOR”
Batman Traktör New Holland 3S açılışında konuşan Türk Traktör Ticari Lideri Ahmet Canbeyli, 70’nci yılını kutlayan Türk Traktör’ün, çiftçilerin ihtiyaçlarını ilk günden beri en iyi şekilde karşıladığını söyledi. Canbeyli, şöyle devam etti; “Çiftçilerimizin tarımsal verimliliğini desteklemek ve modern teknolojilerimize kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamak adına 3S Plaza ağımızı günden güne geliştiriyor ve dönüştürüyoruz. Batman Traktör New Holland bayimizin, 3S plazasını hizmete açmasıyla Batman Ovası’nın bereketli toprakları üzerinde faliyet gösteren çiftçilerimizin her ihtiyacında yanında olmayı sürdüreceğiz. Süslü ailesini kutluyor, tesisimizin çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

“TRAKTÖR SATIŞLARINI FAİZ ETKİLİYOR”
Sıcak saate rağmen çiftçilerin ilgi gösterdikleri New Holland 3S Plaza açılışında söz alan Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, tarımın önemine değindi. Aydiş; “Birçok ülkede tarım fuarlarına katıldım. New Holland traktörleri, birçok traktör markasının önünde. Buna kimsenin itirazı olmaz ama enflasyon ve yüksek faizden ötürü çiftçi eskisi gibi traktör alamıyor. Hasat dönemindeyiz ama şimdilerde traktör satışları durma noktasında. Faiz oranı düşerse çiftçi, traktör satışına yönelmiş olur. Piyasadaki durgunluk ister istemez traktör satışlarına da yansıdı” diye konuştu. Daha sonra törende konuşan Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, Batman’a modern bir 3S Plaza binası kazandıran iş insanı Vedat Süslü’yü kutladı. 

Muhabir: CEMAL GÜLER