YAŞAR YENİDEN İL BAŞKANI 
14 Mayıs seçimlerinde Milletvekilliği adayı için görevinden istifa eden Hüseyin Yaşar, yeniden CHP İl Başkanlığına seçildi. Hafta sonu Real Konak Otel’inde 38’nci Batman İl Kongresi’ni gerçekleştiren CHP tek liste ile kongreye gitti. 137 Delegenin oyunu alan Yaşar, delegelere teşekkür etti. Yaklaşık 5 aydır İl Başkanlığı yapan Hikmet Duruş’un yerine seçilen Hüseyin Yaşar, son genel seçimde partilerinin iyi oy aldığını belirtti. Başkan Yaşar, “Seçim sonrası tekrar beraberiz. Üç ay önce bir seçim geçirdik, beraber çalıştık, koşturduk, yorulduk, mücadele ettik ve Batman’da 28 bin 500 oy almayı başardık” dedi.

SON SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ
CHP’li Yaşar, seçim sonrasında işsizliğin had safhaya ulaştığını belirtti. Ekonomide de sorunların yaşandığını ifade eden Yaşar: “İşsizlik ve ekonomiyi tetikleyen bir de Kürt sorunu vardır. Kürt sorunu çözülmeden işsizlik sorunu da çözülemez. 40 Yıl devam eden bu soruna artık ‘yeter’ diyoruz. Yerel seçimlere az bir süre kaldı, daha önce yapılan yerel seçimlerde bakıyorsun Belediyelere Kayyum atanıyor. Niye kayyum atıyorsun? Belediye Başkanının gerçekten suçu ve cezası varsa görevden alırsın, görevden alınan Belediye Başkanı yerine Belediye Meclis üyeleri 15 gün içinde bir araya gelir ve Başkan vekili seçerler sistem böyle yürür” diye konuştu.

 İŞTE CHP’DE YENİ YÖNETİM 

Hüseyin Yaşar başkanlığındaki CHP’nin yeni yönetimi şöyle oluştu; “Şakir Akın, Aydın Arslan, Ayhan Arslan, Yılmaz Aslan , Servet Barlık, Kemal Çakıcı, Süheyla Çukur, Hikmet Duruş, Rahmi Genç, Aydın Göymen, Gürgin Hamarat, Bayram Kandemir, M. Şirin Kaplan, Kemal Karabulut, Arafat Kök, Nasır Nasıroğlu, Yılmaz Özkanat, Cezmi Taril, Serhat uçar ve Adnan Yaşar.” (Haber Merkezi)

Editör: Yunus Yasak