*Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl, Bilecik Valisi oldu. Aygöl’ün Bilecek Valiliğine atanmasına sevinen Çevrimova köy sakinleri, “O bizim, gururumuz” diyorlar.

ÇEVRİMOVA’DAN BİLECİK VALİLİĞİNE

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü görevini bir süre yapan Batman-Çevrimova köyünden Şefik Aygöl’ün Bilecik Valisi olması, köy sakinlerini sevindirdi. Batman merkeze bağlı bin 300 nüfuslu Çevrimova köyünde doğan Şefik Aygöl, bir süre önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü görevinden Bilecik Valiliğine atanmıştı. İlkokulu Çevrimova köyünde bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Batman’da tamamlayan Aygöl, Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı ile Genel Müdürlük görevinin ardından son Valiler kararnamesinde Bilecik Valisi olmuştu.

O BİR BATMANLI...

Köy Muhtarı Cafer Konaç, köyde ilkokulu bitiren Vali Aygöl’ün eğitimine Batman’da devam ettiğini söyledi. Konaç, “Şefik bey çok çalışkandı. Gerek idareciliği gerekse de halka olan yakın diyaloğu ile bugünlere geleceğini bekliyorduk. Yeni görevinde de başarılı olacağına inanıyoruz” dedi. Köy sakinlerinden Sedat Bozkurt ise yakın akraba olan Vali Aygöl’ün bürokraside yakaladığı başarıyı Valilik görevinde de sürdüreceğine inandığını belirterek; “Gururumuz Vali sayın Şefik Aygöl, Bilecik’te de güzel çalışmalarla adından söz ettirecek” diye konuştu. (Çağdaş Özel)