2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 11 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfa başlayacak çocukların uyum eğitimi ise 4-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler yaz tatilini geride bırakıp okula gitmeye hazırlanırken, velileri de okul alışverişi telaşı sardı. Okul alışverişini son güne bırakmak istemeyen veliler okul kıyafeti satan mağazalarda yoğunluk oluşturdu. Mağazalardaki yoğunluk ise mağaza sahiplerinin yüzünü güldürdü.

“Fiyatlarına bakmadan kalite odaklı giderlerse yanılmazlar”
Konya Okul Forma İmalat ve Satıcıları Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Serin, pazartesi günü 1. sınıfların okula başlayacak olduğu için hareketliğin başladığını belirterek, “Pazartesi günü ilkokulların 1. sınıfları başlayacağı için onun hareketi, bereketi var. İlerleyen günlerde daha da yoğun olacak. Vatandaşlarımız kıyafet alırken yerli üretim ürünlerine bakmalarını öneriyoruz. Yıkandığı zaman solup solmayacağını, çekip çekmeyeceğini, kalitelerine bakmalarını, markalarına bakmalarını tavsiye ediyoruz. Fiyatlarına bakmadan kalite odaklı giderlerse yanılmazlar” dedi.
Fiyatlar hakkında bilgi veren Mehmet Serin, “Fiyatlarımız ilkokullar için genelde 750 liradan başlıyor. Ortaokullar için 850 lira, liseler için de 950 liradan başlıyor. Geçen sene 500 lira olan ürün 750 lira oldu. Yani yüzde 50’ye yakın bir fark gelmiş oldu” şeklinde konuştu. (İHA)