Yayın hayatına başladığınız 2 Mart 1984 yılından bu yana, geçen yıl da ‘Web TV’ yayınına da başlayarak geçen 40 yılda, günlük olarak yerel haberlerle yurtiçindeki ve yurtdışındaki Batmanlı hemşehrilerinizin haber kaynağı olarak, saygınlığını ve güvenirliğini kazanan ve bunu özenle koruyan; bu günlere kadar toplumsal değerlere de sahip çıkarak ilke edindiği bağımsız ve tarafsız yayıncılık anlayışını sürdüreceğine olan inancımızla, günlük olarak yayınlanan ‘Batman Çağdaş’a bundan sonra ki yayın hayatında da üstün başarılar dilerim. Batman Çağdaş Gazetesi’nin kuruluş ve yayın hayatına başlayışının yeni bir yıldönümü nedeniyle, gazetenin hazırlanmasında özveriyle çalışan ve emeği geçen deneyimli ve birikimli tüm çalışanları kutluyorum. Gazetenin kuruluş yıldönümü münasebetiyle, ülkemize ‘geçmiş olsun’ dileklerimle, Milletçe yüreğimizi dağlayan 6 Şubat ‘deprem’ felaketinde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor; ülkemizi ve insanlığı bundan sonra her türlü doğal afetlerden korunmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle yaşadığımız her günün sağlık ve huzura akması dileklerimle; Batman Çağdaş çalışanlarına ve okuyucularına selam ve sevgilerimi iletirim.

Temel Koçaklar
Batman eski Valisi ve eski Danıştay Üyesi

***

2 Mart 1984 tarihinde yayın hayatına başlayan ve petrolün başkenti Batman’ın ilk günlük gazetesi olarak ödün vermeden tam 40 yıldır yayınını sürdüren Batman’ın gözü, kulağı ve dili olma çabası içerisinde memleketin kalkınmasına yönelik yaptığınız yayınlardan dolayı tebriklerimi iletir, bu gayret içerisindeki başta Yazı İşleri Müdürü Arif Arslan olmak üzere her kademedeki çalışanlara saygılar sunar, Çağdaş’ın yeni yaşını kutlarım.

Abdulbaki Akif Gür
AK Parti Batman İl Başkanı

***

Batman’da gazetecilik mesleğine yakışır habercilik anlayışını başarıyla temsil eden  Batman Çağdaş Gazetesi’nin 40’ncı kuruluş yıldönümünü kutluyor. İmtiyaz Sahibi Barış Arslan ve Yazı İşleri Müdürü Arif Arslan başta olmak üzere tüm gazete çalışanlarına yeni yayın döneminde başarılar diliyorum.

Avukat Melik Müjdeci
DEVA Partisi Batman İl Başkanı

***

Yerel basınımızın güzide kuruluşlarından Batman Çağdaş Gazetesinin 40. Yıl dönümünü tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Kurucunuz Enver Arslan’a Allah’tan rahmet, kendisinden sonra gazeteyi yaşatan tüm gazete emekçilerine sağlık ve afiyetler dilerim.

Av. Murat Çiçek
AK Parti Mkyk Üyesi - Sivil Toplum ve
Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı

***

Şehrimizin fedakar gazetesi Batman Çağdaş’ın 40’ncı yayın yılını kutlar, yeni yayın döneminde Çağdaş ailesine başarılar dilerim.

Ferhat Nasıroğlu
Fernas Şirketler Grubu Başkanı

***

Yıllardır istikrarlı yayın çizgisiyle Batmanımıza hizmet veren Batman Çağdaş’ın, 40’ncı yıldönümünü kutluyorum. Gazete emekçilerine de başarılar dilerim.

Muzaffer Özkan
Çevre Şehircilik ve Değişim İl Müdürü

***  

Batman Çağdaş Gazetesinin 40. Yayın yılını kutlar, tüm gazete çalışanlarını tebrik ederim.

Uz.Dr. Semih Canpolat
Batman İl Sağlık Müdürü

***

Batman’da gazetecilik faaliyetlerini uzun yıllardır sürdüren ve Batman basının dinamik taşlarından olan Çağdaş Gazetesinin 40. Yılını içtenlikle kutlarım.

Dr.Hakan Pamukçu
Diyarbakır İl Sağlık Müdürü

***

Batmanımızın ilk günlük gazetesi Çağdaş’a nice 40. Yıllar dilerim.

Suad Özdemir
MÜSİAD Batman Kurucu Başkanı

***

40 Yılı aşkın bir süredir ilimizde yayıncılık yapan Batman’ın güzide gazetesi Çağdaş’a nice 40. Yşıllar dilerim.

Bahri Müjdeci

***

Batman Çağdaş Gazetesi 40 yıllık süreçte, değişen ve gelişen Batman’a tanıklık ederek, ekonomi ve politika alanında değerli fikirleriyle Batman’ın geleceğine katkıda bulunmuş ve Batman ile özdeşleşmiş bir yayın organıdır. İstikrarlı bir şekilde okuyucuna ulaşan Batman Çağdaş’ın, gücünü yerel değerlerden alıp, Batman’a zenginlik kattığına inanıyorum. Güçlü altyapısı, tecrübe ve birikimiyle; ilkeli, seviyeli ve kaliteli habercilik anlayışıyla kentin nabzını tutan Çağdaş Gazetesi’nin 40. yıl dönümünü kutlar, yönetici ve çalışanlarına başarılarla dolu nice yıllar dilerim.

Berati Mehmetoğlu
Batman Midyatlılar Derneği Başkanı

***

Batman’ın gelişimine büyük katkılar sunmakla birlikte spor branşına gösterdiği ilgiyle birçok alanda kente katkı sunan ilk günlük gazetemiz Çağdaş’ın 40. Yılını kutlarım.

Yunus Öndaş
Petrolspor Asbaşkanı

***

Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş’ın 40. Yılını kutlar, basın emekçilerine başarılar dilerim.

Cahit Tok
Petrolspor Futbol Şube Sorumlusu

*** 

1984 Yılından bu yana Batmanlıların haber kaynağı olan Çağdaş Gazetesi’nin 40. Yılını kutlar, başarılar dilerim.

Yunus Emre Toprak
Petrolspor Basın Sözcüsü

***

Batman’a ve Petrolspor’a büyük katkı-destekleri olan Çağdaş Gazetesi’nin 40. Yılını içtenlikle kutlar, başarılar dilerim.

Yunus Kanağı
Petrolspor Sportif Direktörü

***

Batman’ın köklü gazetesi Çağdaş’ın kuruluş yıldönümünü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Batman Medya Gazetesi

***

İlimizin ilk günlük gazetesi Çağdaş’ın 40. Yılını kutlar, nice başarılar dileriz.

Batman Yön Gazetesi

***

Batman’ın belleği olan Batman Çağdaş Gazetesi’nin 40’ncı kuruluş yıldönümünü kutlar, tüm çalışan emekçileri tebrik eder, yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Metin Alptekin

***

Nostalji, fotoğraf, yazılar hep devam etsin Çağdaş’ta. Kalem ve klavye hep yazsın. Nice yıllara Batman Çağdaş…

Meltem Uzuner-İstanbul

***

Batman’ın ve Batmanlıların sorunlarını yayın hayatına başladığınız günden beri en içten ve korkusuzca dile getiren Batman Çağdaş Gazetesi’nin 40’ncı yılını kutluyor. Gazete kurucusu Enver Arslan’a rahmet diliyorum. Bu gazetenin kuruluşundan beri sizinle birlikte çok şey paylaştık. Nice senelere.

Ahmet Alper
Petrolofisi Batman eski Bölge Müdürü

***

Batman’ın yüz akı Çağdaş’ın kuruluş yıldönümü kutlar. Emeği geçenlere en içten selam, sevgi, saygılarımla, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Masum Padir

Muhtarlar Derneği Başkanı

*******

40 Yıldır Batmanımıza hizmet veren Batman Çağdaş’ın, petrolün başkenti Batman’a katkısı inkar edilemez. Batman’ın ‘İl’ sürecinden şehrimize bir çok kazanılmış yatırımların ve sorunların çözümünde katkısı bulunan Batman Çağdaş’ın 40 yılını kutlar, yayın hayatınızda başarılar dilerim. Batman Çağdaş’a emeği geçenleri de kutluyorum.

Salih Direk
Belediye-İş Sendikası Batman İl Başkanı

***

Dört  dönem muhtarlık yaptığım dönemde semtimin sorunları başta olmak üzere Batman’ın genel sorunlarına duyarlılığıyla bilinen Batman Çağdaş’ın 40’ncı yıl dönümünü içtenlikle kutlarım. Başarılar

Ahmet Kaya
Şafak Mahallesi eski Muhtarı

***

Her zaman Batman’ın gelişmesinde ve büyümesinde öncülük yapan Batmanlı yazar ve çizerleriyle üstüne düşen görevi eksiksiz yapan Batman Çağdaş’a yeni yayın döneminde nice 40’ncı yıllar diliyorum.

Hüseyin Üneşi
Emekli eğitimci

***

Batman Çağdaş’ın 40’ncı yılını içtenlikle kutlar, gazete çalışanlarına başarılar dilerim. Nice yıllara Batman’ın gözü, kulağı ve dili olan Çağdaş’a.

Halil Saruhan

***

Basın alanında Batman’ın gözü, kulağı ve dili olan; dürüst ve ilkeli objektif yayın ilkesiyle Batman Çağdaş Gazetesi’nin 40’ncı kuruluş yıldönümünü tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Savcı Kıyanç

***

Batman Çağdaş’ın 40 yıllık yayın serüveninde başarısı bizleri gururlandırmaktadır. Yıllardır sürdüğü ilkeli ve objektif duruşuyla gönlümüzde taht kuran Çağdaş’a nice başarılı yıllar dilerim.

Beşir Bademci

***

Batman’ın yüz akı Çağdaş’ın kuruluş yıldönümü kutlar. Emeği geçenlere en içten selam, sevgi, saygılarımla, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Hikmet Kurada

Sinop eski Gazeteciler Derneği Başkanı

***

Her geçen gün ağırlaşan gazetecilik mesleğinde verdiğiniz emeklerinizi kutlar, daha nice başarılarla dolu bir yayın hayatı dilerim.

Savaş Tutak

***

Tebrikler Batman Çağdaş. yayın hayatınızda daha güzel günlere ve yıllara ulaşmanız dileklerimle.

Osman Cav

***

Batman Çağdaş’ın 40’ncı yayın hayatında başarılar diliyorum. Nice güzel yıllara Batman Çağdaş

Emrullah Öz

***

Çalışmalarınızı her zaman takdirle izledik, okuduk.Kaleminiz daha nice nice yıllarda daima hak,adalet ve doğruluktan yana tarafsız yazılar yazsın.

Nursel Bekman Çabuk

***

Her gün zevkle okuduğumuz Çağdaş Gazetesine nice 40. Yıllar diliyorum.

Maaz Barış-Barış Otomotiv

***

Batman Çağdaş Gazetesi’nin 40 yılını kutlar, başarılarının devamını dilerim .

Mehmet Adil Bezek

***

Gazetenizin kırkıncı yıldönümünü kutluyor, emeği geçen tüm ekibinize çalışmalarında başarılar diliyorum.

Aynur Yılmaz Olgun

***

Batman Çağdaş Gazetenizin 40’ncı kuruluş yıldönümünü kutlar, 40. Yıldır Başkan Arif ARSLAN ve tüm gazete çalışanlarınızı kutlar, yayın hayatınızda başarılar dilerim. Gazeteye tüm emeği geçenleri ve gazete çalışanlarını tebrik ederim Yayın hayatında başarılar dilerim.

Davut Ertuğrul

***

Memleketimden mutlu haberler duymak dileğiyle nice yıllara…

Feyzi Oğhan

 ***

Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş’a nice nice başarılı yıllara diliyorum.

Latif Gökdemir

***

Ankara’dan her gün büyük bir ilgiyle takip ettiğimiz ilimizin ilk günlük gazetesi Çağdaş’a nice 40. Yıllar diliyorum.

Gülefer Kızıl-Ankara

***

İlimizin ilk günlük gazetesi Çağdaş’ın 40. Yılını kutlar, basın emekçilerine başarılar dileriz.

Yarasalar Taraftar Grubu

Editör: Yunus Yasak