*Çağdaş WebTV’ye konuk olan Batman Petrolspor’un kaptanı Akın Akman: “Uyum süreci sorunu yaşadık ama süreci en iyi şekilde atlattık. Bazen yenilgilerde de hayır vardır. Karşıyaka mağlubiyeti bu anlamda birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdik” dedi.

“UYUM SÜRECİNİ ATLATTIK”
Çağdaş Spor programına konuk olan TPAO Petrolspor takım kaptanı Akın Akman, gazeteci Barış Arslan ve yorumcu Feridun Yeni’nin sorularını yanıtladı. Takımdaki havayı ve süreci anlatan Akman: “Uyum süreci sorunu yaşadık ama süreci en iyi şekilde atlattık. Bazen yenilgilerde de hayır vardır. Karşıyaka mağlubiyeti bu anlamda birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdik. Bizden ne istendiğini biliyoruz. İki sezon önce şampiyonluk yaşadığım dönemde o zaman 7. Haftada liderliği almıştık, bu sezon da 11. Haftada aldık. İnşallah sonu da şampiyonluk olur. Bu şehir en iyisini hak ediyor” dedi.

“BAZEN TERCİH HATASI YAPABİLİYORUZ”
İç sahadaki ‘gol kaçırma’ nedenlerine de yanıt veren Akman: “ Sahada en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu sezon en çok üzüldüğüm Elazığ maçı oldu. Çok istemiştik ve birçok gol pozisyonunu değerlendirememiştik. Bazen çok iyi isteyince de olmuyor. Son zamanlar da bu şansızlığı da kırmaya başladık. Çok gol atmak elbette önemli ama az gol yemek de çok önemli. Bunu başarıyoruz takım olarak. Averajımız da çok iyi. Herkes gol atmak istiyor, herkes bir şeyler vermek istiyor. Kimsenin niyeti kötü değil. Herkes iyi niyetli değil. Ligin en çok gol atan takımları bu takımda. Herkes bir an önce istemsizce ben atayım diyebiliyor. Bu da normal tabi. Tercihi tabi ki daha doğru yapmamız gerekiyor. Bazen tercih hatası yapabiliyoruz” dedi.

“TARAFTAR BİZİ MOTİVE EDİYOR”
Kaptan Akman, şöyle devam etti: “Takımın havası çok iyi. Hem gol atmayı hem yememeyi başarıyoruz. Takımın istatistikleri de ortada. Sezon sonu başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Her maça favori olarak çıkıyoruz. Buraya gelen takımlar bize ayrıca hazırlanıyor. Çok kapanıyorlar. Fakat yine de bir şekilde golü buluyoruz. İç sahada bazen zorlansak da rakibi açmayı başarıyoruz. Kötü oynayıp da kazanmayı bildiğin zaman farklı oluyor. Ligin ikinci yarısına da iyi başlayacağımıza inanıyorum. Bu ligin çoğunda böyle bir stat ve seyirci yok. Taraftarın sevgisi tüm takımı motive ediyor. Bu şehir çok farklı. Şampiyonluk, şampiyonluk yaşamış futbolcularla oluyor. Burada Petrolspor’a büyük bir sevgi var. En büyük gücümüz taraftarlarımız. Sürekli maçın içinde bir tarafımız var. Stadyumu dolu görmek kadar bizi motive eden bir şey olmuyor. Taraftarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Batman her yönüyle üst ligleri hak ediyor. Bütün zorlukları ezerek şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz.” (Spor Servisi)

Editör: Yunus Yasak