*10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde ‘Batmanlı Çocuklar Gazze İçin Yürüyor’ yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Batmanlı çocuklar, taşıdıkları dövizlerle İsrail’in zulmüne dikkat çekerken, Arap ülkelerinin de sessizliğine ağızlarını bantlayarak tepki gösterdiler.

ÇOCUKLAR YÜRÜDÜ
Batman’da İslami Sivil Toplum kuruluşları tarafından organize edilen etkinlik kapsamında çocuklar yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte taşıdıkları döviz ve sloganlarla İsrail’i kınayan çocuklar, Arap ülkelerinin sessizliğini de ağızlarına siyah bant çekerek tepki gösterdi. Yürüyüş,  Dörtyol mevkiinden başlayıp, Gülistan Caddesine sona erdi. Çocukların ailelerinin de destek verdiği yürüyüşün sonunda basın açıklaması da düzenlendi. Yaralı çocukları temsil eden çocuklar, İsrail'in çocuk ve sivil katliamlarına göndermede bulundular.

“DAHA KAÇ ÇOCUK ÖLECEK?”
Basın kavşağında toplanan kitleye hitap eden minik Ömer Asaf Sütçü: “Bu topraklardan Gazze’ye selam olsun. Buradan Mescid-i Aksa’mıza selam olsun. Mücadelemiz İslam içindir, Allah içindir. Bizim çocuklar olarak elimizden gelen sadece dua etmek ve bu zulmü duyurmaya çalışmak. Peki siz ey yetki sahipleri? Daha kaç çocuk öldükten sonra kınamalarınızı bırakıp icraata geçeceksiniz? Siz hiç, çocuklarınızın birkaç saat sonra şehit olacağını bilerek bileklerine bir mezar taşı gibi ismini yazdınız mı?”

Editör: RECEP AKIN