*Ahmed Arif Vizyon Bulvar projesi  devamı olan ‘Özgürlük Bulvarı’nda 5’inci Etap Vizyon Bulvar’ projesi lansmanında konuşan Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp; “Belediye olarak 90’ncı projenizi tamamladık. 65 projemiz devam ediyor. Büyükşehire giden bu güzergahın maliyeti 72 milyon TL’ye mal olacak” dedi.

“BU PROJELER BATMAN’I MARKA KENT YAPACAK”
Ahmed Arif Vizyon Bulvar projesinin devamı olan ‘Özgürlük Bulvarı 5’nci Etap Vizyon Bulvar’ projesi lansmanı, Belediye Makine İkmal Müdürlüğü önünde yapıldı. Lansman programına Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Alperen Göktaş, bazı mahalle muhtarları ve Belediye birim Amirleri katıldı. Lansman programında konuşan Vali Canalp, Belediye’nin 90 projeyi tamamladığını ifade etti. 60 Projenin devam ettiğini de söyleyen Vali Canalp; “193 Projenin maliyeti de 10 milyar 133 milyon liradır. Bütün bu projeler, devam edenleri planlanmış olanlar hayata geçtiği zaman Batman’da gerçekleşecek olan şey ‘marka kent Batman’dır” dedi. 

“BATMAN BÜYÜK ŞEHİR OLACAK”
Vali Ekrem Canalp, Batman’ın büyük şehir olacağını da söyledi. Vali Canalp, şöyle devam etti; “Batmanlılara o ilke sözümüz için de şunu söylüyoruz; ‘Batman büyük şehir olacak’. Büyük şehire giden yolun taşlarını teker teker döşeyeceğiz. Bu çalışma da büyük şehre giden yolun taşlarından bir başkasını da döşemektir. Bu ana arter, bu ana güzergahın bir tarafı Beşiri yoluna çıkıyor, diğer tarafı da Hasankeyf istikametine çıkıyor. Bu iki istikamet de aynı zamanda kentin içine bağlayan ana bir güzergahtır. Öncelikle bu güzergahın alt yapısını yenileyeceğiz. 2500 Metrekarelik alanda yeni içme suyu borularını da döşeyeceğiz.”

“BU GÜZERGAHIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”
Kanalizasyon ve yeni yağmur suyu hatlarının da döşeneceği güzergahta yapılacak çalışmaları anlatan Vali Canalp, şunları kaydetti; “Yine bu güzergahta proje kapsamında 3 adet dönel kavşak ve akılı sinyalizasyon sistemiyle donatılmış yeni dönel kavşağımız olacak. Bin 200 adet ağaç dikeceğiz. 360 adet led aydınlatma direğiyle burası ışıl ışıl, pırıl pırıl bir güzergah halinde kendini gösterecek. Ayrıca bu güzergahın 550 metrekaresi asfalt olacak. 23 Bin metrekareye de bazalt taşı döşenecek. Bu projenin toplam maliyet, 72 milyon TL. Bu güzergah, tamamlandığında büyük şehre giden yolun  taşlarından biri olacak.” 

Editör: ZİNET GÜLER