KERMES GELİRLERİ DEPREM BÖLGELERİNE
Batman Valiliği’nin ‘Batman Tek Ses, Tek Yürek İyilik Buluşması’ sloganı ile gerçekleştirdiği kermes, Atatürk Parkı’nda açıldı. Üç gün sürecek kermeste 35 esnaf stant açarken, nakdi yardımlar için de ‘İyilik Kutusu’ oluşturuldu. Kermesin açılışını Vali Vekili Kadir Kılıç, Batman Garnizon Komutanı İhsan Kaplan, Ak Parti İl Başkanı Akif Gür, Batman eski Milletvekili Ataullah Hamidi, bazı ilçe-belde belediye başkanları, Vali eşi Dr. Ayten Canalp, Emniyet  Müdürü Köroğlu Kıraç ve STK temsilcileri birlikte gerçekleştirdi.

“EL ELE VERDİK…”
Vali eşi Dr. Ayten Canalp ile birlikte stantları gezen Vali Vekili Kadir Kılıç: “Elim afet nedeniyle ülkemizde yaraların sarılması noktasında hem kamu kurumlarımız hem STK’larımız, Batman’ın yüce gönüllü insanları, hayırseverler ve vatandaşlarımızla beraber el ele vererek güzel bir organizasyonla deprem bölgelerine yardımları ulaştırmak istiyoruz. İyilik buluşmamız, üç günlük kermes ve çeşitli etkinliklerle sürecek. Kıymetli hemşerilerimizden de kermese ilgi bekliyoruz. Omuz omuza vererek bu zor günleri inşallah atlatacağız. Şimdiden katkı sunacak ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Sadece kermesten elde edilecek gelirler değil, aynı zamanda ayni yardım da toplanıyor. Elde edilecek tüm gelir AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerine ulaştırılacak” dedi.

DR. CANALP: “ACILARI İYİLİKLE AŞACAĞIZ”
Programda gazetecilere açıklamada bulunan Vali eşi Dr. Ayten Canalp ise şunları söyledi: “Bu zor günleri aşacağımıza yürekten inanıyorum. Afetzedelerin elini her zaman Batman olarak tutmaya devam edeceğiz. Hepimizin malumu ki acılar paylaştıkça, iyilikle, merhametle aşılır. Kadirşinas Batman halkına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Esnafıyla, kurumlarıyla, STK’larıyla ve iş insanlarıyla iyilik hareketimize yoğun bir ilgi gösterdiler. Ülkece milletçe, birlik ve beraberlikle bu zor günleri atlatacağız. Birlikte iyileşeceğiz.” (Fatma Canpolat-Gülnaz Gök)

Editör: Yunus Yasak