*Batman’ın Seyitler Mahallesi’ndeki Sabri Ülker İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Habil Güner’in babaannesi ve iki kardeşiyle sel sularına kapılarak hayatını kaybetmesi okul öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarını yasa boğdu.

*Sınıf öğretmeni Tuba Gök Aktağ, öğrencisini kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduğunu belirterek; “Sel gecesi olayı duyduğumda bir evladımı kaybetmiş gibi oldum. Halen sınıfta gözümüz onu arıyor” dedi. 

“OKULU SEVEN BİR ÖĞRENCİMDİ”
Geçen Pazar gecesi sel felaketinin yaşandığı Seyitler Mahallesi 3062 sokakta Güner ailesinden 4 kişi sel sularına kapılarak hayatını kaybetmişti. Babaannesi Lalihan, kız kardeşleri Birgül ve Asena ile birlikte sel sularına kapılarak yaşama veda eden 7 yaşındaki Habil Güner’in okuduğu Sabri Ülker ilkokulunda da yas var. 1-A Sınıfında eğitim ve öğretim gören 32 öğrenci arasında okumayı sevenlerin başında Habil Güner’in geldiğini belirten öğretmen Tuba Gök Aktağ: “Halen olayın şokundayım. Olayı duyduğumda evladımı kaybetmiş gibi oldum. Her şeyden önce Habil, okulu seven bir öğrencimdi. Her ne kadar içine kapanık bir öğrenci olsa da derslerin de başarılıydı. Arkadaşlarıyla sürekli şakalaşır, oynardı. Çok sevecendi. O her an gözümün önünde. İki gündür sırası boş kaldı” dedi. 

ÇALIŞMA SIRASINDA AĞLADI 
24 Kasım Öğretmenler Günü arifesinde sel felaketinde öğrencisi Habil Güner’in sel sularında hayatını kaybetmesinden duyduğu derin üzüntüyü anlatan Sabri Ülker ilkokulunun başarılı öğretmenlerinden Tuba Gök Aktağ, şunları kaydetti; “Habil’in ailesinin acısını yüreğimde hissediyorum. Annesini kaybetmişti o benim bir evladım gibiydi. 24 Kasım’da çok karmaşık duygular içindeyim. Ders verirken o zeki çocuğun eğitime olan ilgisini ve sevecenliğini asla unutamıyorum. Işık dolu bir öğrenciydi. Arkadaşlarından kısa bir süre sonra eğitim öğretime başlamıştı ama onları yakalamıştı.” Habil Güner’in çalıştığı sıraya 3 gündür öğrencilerin oturmadığını ifade eden Aktağ, “Habil’in masasına İlk gün çiçek bıraktık. Gözümüz her an onu arıyor” diye konuştu. (Çağdaş Özel)

Editör: Yunus Yasak