**Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, 4 Mart’ta İluh Devlet Hastanesi’nde bir sağlık çalışanına yönelik şiddete tepki gösterdi.

“UTANÇ DUYUYORUZ”
Sağlık-Sen Batman Şubesi, İluh Devlet Hastanesi’nde bir sağlık personeli ile bebeğin yaralandığı olayla ilgili açıklama yaptı. Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, şunları söyledi: “İluh Devlet Hastanesi’nde 04.03.2023 günü öğlen saatlerinde sağlık çalışanlarımıza yönelik menfur bir saldırı düzenlenmiştir. Elindeki kesici alet ile hastanenin Acil Servisine giriş yapan şahıs, Acil çalışanlarımıza elindeki kesici aletle hedef fark etmeksizin saldırmış ve olayda bir bebek hasta ile güvenlik personeliniz yaralanmıştır. Öncelikle Batman sağlık camiası olarak yaşanan olayın bizleri derinden yaraladığını ve bu olaydan utanç duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Tüm olağanüstü şartlarda büyük bir özveri ile hizmet veren sağlık çalışanlarımızın mükafatı şiddet olmamalıdır.”

“ORTAK MÜCADELEDE BULUNALIM”
Dursun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık-Sen Batman Şubesi olarak bu saldırıyı düzenleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve çalışma alanlarımızın en kısa sürede huzur ve sakinlik alanlarına dönüşmesi için ne yapılması gerekiyorsa sağlık paydaşları olarak herkesi görev bilinciyle ortak çalışma ve mücadeleye davet ediyoruz.  Maalesef ki bu saldırılar ne ilk ne de sondur. Sağlık hizmeti sunumunda sağlık personelimizin karşılaştığı sorunların başında gelen güvenlik ve şiddet olayları konusunda çıkarılan yasaların uygulanması noktasında idari ve hukuki yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sağlık-Sen ailesi, her zaman, her yerde ve her şart altında gece gündüz sahada, sağlıkçılarımızın yanında olmaya ve onlar için sesini yükseltmeye devam edecektir. Ayrıca yeryüzünde herhangi bir canlıya yönelmiş şiddetin her türlüsüne sendikal ilkemiz olarak karşı durduğumuzun bilinmesini ifade etmek isteriz. Üye ve çalışanlarımızla birlikte can güvenliğimiz noktasında haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Artık bitsin bu çile, bitsin bu şiddet. Şiddeti, sadece sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına değil halk sağlığına ve topluma yönelmiş bir tehdit olarak görmekteyiz. Bir kez daha bu şiddet olayının faillerini esefle kınıyor, tüm kamu ve sivil iradeleri kronikleşen sağlıkta şiddet olaylarını durdurmak adına birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.” (Haber Merkezi)

Editör: Yunus Yasak