*Beşiri Belediye Başkanı Alparslan Karabulut, ihtiyaç sahibi aileler için Gıda ve Giyim Bankası kurduklarını ifade etti ve ekledi; “1 Yıllık maaşımı Gıda ve Giyim Bankası’na bağışladım.”

1 YILLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Batman’ın Beşiri ilçesinde Gıda ve Giyim Bankası’nın kurulması için Belediye Başkanı Alparslan Karabulut, kolları sıvadı. Gıda ve Giyim Bankası’nın yanı sıra Beşiri’de olmayan Gasilhane inşaatı ve çöp sorununa da çözüm bulan Başkan Karabulut, amatör spor kulüplerini de unutmadı. İlçedeki iki futbol kulübüne 400 bin TL bağışta bulunan Başkan Karabulut, içme suyunun yüzde 90’ını da çözdü. Belediye’ye ait bir Passat ve Volvo marka araçları encümen kararıyla satıp yerine engelli ve hasta aracı almayı kararlaştırdıklarını belirten Karabulut; “1 Ay içinde gerçekleştirdiğimiz vaatleler arasında Ankara ve İstanbul’da sadece hastalara, dayalı döşeli birer daire tahsisi de yaptım. Ancak öncelikli olarak kuracağımız Gıda ve Giyim Bankası’na iki işyerini ücretsiz bize tahsis eden Süleyman Karabulut’a teşekkür ediyorum. Ben de bir yıllık maaşımı Gıda Bankası’na bağışladım” dedi.

GASİLHANE İNŞAATI SÜRÜYOR
İlçede kangren haline gelen Gasilhane binası için de çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen Başkan Alparslan Karabulut, şöyle devam etti; “Geçmişten bugüne kronikleşen sorunları bir bir çözüme kavuşturuyoruz. Beşiri’nin kuruluşundan bu yana ilk kez Gasilhane binasının yapımına başladık. 15 Gün içinde bu bina tamamlanacak. Yine mezarlığa otopark da kazandırıyoruz. Bahar mevsiminde Beşiri’nin tüm mahalle ve sokaklarında sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Çöp sahasını rehabilite edip ilçemizdeki çöp sorununu çözüme kavuşturuyoruz. Bir ay gibi bir sürede seçim öncesi verdiğimiz vaatlerin yüzde 30’unu yaptık. 27 Madde’nin 7’sini hayata geçirdik. Bu çalışmaları yaparken de Belediye’nin kasasından tek kuruş harcama yapmadık. İlk günde makam aracına binmedim. Görevim süresince de binmeyeceğim.” 

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL