*Batman Barosu Başkanı avukat Erkan Şenses; “Üst geçitler konusunda yapılan yazılı bir başvuruya Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’nün verdiği skandal cevabi yazı Batmanlılara hakarettir. Üst geçitler konusunda bu kez yazılı başvuruda biz bulunacağız” dedi.

ASANSÖR TALEBİNE
SKANDAL YANIT VERİLMİŞTİ
Batman’da iki kişinin ölümü ve iki kişinin de ağır yaralandığı Petrol City AVM önündeki yaya geçidine, mahalle muhtarının talebine Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün verdiği yanıt gündemdeki yerini koruyor. Bölge Müdürlüğü’nün geçidin kapatılması ve asansör talebine, “Kurumumuz tarafından asansörlerin bakım, onarım ve işletilmesi mümkün olmadığından asansör sistemi kurulamamaktadır” yanıtı vermişti. Ölümlü trafik kazalarının yaşandığı yaya geçidine yönelik hiçbir yeni tedbire de yanıt veremeyen Bölge Müdürlüğü’ne bir tepki de Batman Barosu Başkanı Erkan Şenses’ten geldi.

“YANIT KABUL EDİLEMEZ”
Çağdaş’ın haberini sosyal medyadan alıntılayarak değerlendiren Başkan Şenses; “Batman Barosu olarak açık çağrıda bulunduğumuz üst geçitler konusunda yapılan yazılı bir başvuruya Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’nün verdiği skandal cevabi yazı Batmanlılara hakarettir. Her yıl otoyol ve köprü işletmelerinin garanti sözleşmeleri kapsamında garanti edilen sayıya erişilemediği taktirde yüklenici firmalara milyarlarca euro ödeme yaparak kamuyu zarara uğratan bir kurumun yurttaşın asansör talebine verdiği yanıt kabul edilemez. İlgili kurumlara açık çağrıda bulunduğumuz üst geçitler konusunda bu kez yazılı başvuruda bulunacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL