KAZA SONRASI KORKULUKLARI ÇALDILAR! KAZA SONRASI KORKULUKLARI ÇALDILAR!

*Recebanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu, 500 yatak kapasiteli hastane başta olmak üzere Batman’ın giriş yolları ile uçak seferlerinin artırılması için STK temsilcilerini göreve davet etti.

“BATMAN HEPİMİZİN”

Batman’ın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Recebanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, petrol kentinin bazı sorunlarına dikkat çekti. Oda ve STK temsilcilerine çağrıda bulunan dernek yöneticileri, ihalesi iptal edilen 500 yataklı yeni hastaneden uçak seferlerine ve şehir merkezi giriş ile çıkış yollarına el atılması için çağrıda bulundu. Son üç yılda 3 kez ihalesi iptal edilen 500 yatak kapasiteli hastane ihalesinin gerçekleşmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğinin altını çizen Recebanlılar Derneği yöneticileri, “Batman hepimizin” çağrısında bulundu.

“BATMAN’A YENİ HASTANE KAÇINILMAZ”

Yöneticiler, şunları söylediler; “Bölgemizde bazı illerin yeni hastanelerinin inşaatı devam ediyor. Nüfusu 700 binlere yaklaşan Batman’ın şiddetle gereksinim duyduğu yeni hastane ihalesinin bu kadar uzaması bizleri derinden üzüyor. Eğer zamanında bu sağlık yatırımı yapılsaydı, vatandaşlarımız bugün özel hastanelere ve çevre illerdeki hastanelere gitmek zorunda kalmayacaktı. İnsanlarımız hizmetlerin en iyisine layıktır ve bu sebeple de ivedilikle  şehrimizin muazzam bir esere, örnek bir sağlık yatırımına kavuşturulması elzemdir. Yeni hastanenin tamamlanıp hemşerilerimizin hizmetine sunulana kadar bu projenin takipçisi olacağız.”

“İŞ İNSANLARI UÇAKTA YER BULAMIYOR”

Son yıllarda Batman Hava limanında uçak sefer sayısının azalmasının iş dünyası ile yatırımcıları seyahatte zorda bıraktığını da dile getiren Recebanlılar Derneği yöneticileri sözlerini şöyle sürdürdüler, “ Sadece İstanbul ve Ankara direkt seferlerinin yapıldığı Batman Havalimanında İzmir seferleri direkt yapılamıyor. İhtiyaç hasıl olduğu halde Antalya’ya direkt sefer düzenlenmiyor. Uçak doluluk oranları yüzde 90'larda olduğu halde Batman havalimanında uçak seferleri sınırlı tutuluyor.  THY yolcu bilet müdürlüğü şefliğe dönüştürülüyor. Batman'ın müdürlüğü de Mardin’e kaydırıldı.”

“BATMAN, ULAŞIM SORUNU YAŞIYOR”

Batman’ın kent giriş yollarına da el uzatılmasının gerektiğini belirten dernek yöneticileri; “Keza Batman’ın giriş yollarında da sık sık ölümlü kazalar yaşanıyor. Diktepe (Xıncıka) tek şerit yolu 7 yıldır dubleye dönüştürülemedi. Bir yıldır ihalesi yapılan OSB yolu ile Hasankeyf yolu bitirilemedi. OSB yolu geceleri zifiri karanlığa kavuşuyor ve kazalar beraberinde geliyor. Bu önemli sorunların çözüme kavuşturulması noktasında ilgili kurum ve kuruluşları göreve davet ediyoruz” dediler. (Haber Merkezi)