GAP SAKİNLERİYLE BULUŞTU

Gap Mahallesi M. Şirin Çelik Taziyeevi’nde gerçekleştirilen Mahalle Buluşmasına Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, kamu kurum müdürleri, mahalle sakinleri ve Mahalle Muhtarı Mehmet Çelik katıldı. Canalp, üstyapı, imar, ulaşım, eğitim ve sağlık gibi konularla ilgili olarak mahalle sakinlerinden gelen taleplerin çözüme kavuşturulması için ilgili birim amirlerine talimat verdi.

“DÖRT DÖRTLÜK MASTER PLANI YAPACAĞIZ”

Batman’ın Altyapı Master Planının bulunmadığını dile getiren Canalp: “Planlı ve programlı bir altyapı için Altyapı Master Planına ihtiyaç var. Bu işin planlı, tertipli, projeli bir şekilde olması lazım. Bunun adı Master Plandır. Altyapı Master Planı ile ilgili şuanda İller Bankası ile görüşme halindeyiz. Batman’ın dört dörtlük Master Planını yapacağız. Batman’ın nüfusu 1 milyonu da geçse, 1 milyon 100 bin bile olursa, Batman düzgün ve planlı bir şekilde büyüyen bir kent hüviyetine kavuşmuş olacak” dedi.

KAFELER SAAT 01.00’A KADAR AÇIK KALABİLECEK

Mahalle sakinlerinin, Gap Mahallesi Kafeler Sokağı’nda bazı işletme sahiplerinin 01.00’dan sonra bile açık kaldığını, gürültü ve görüntü kirliliğine neden olduğunu ifade ederek mağduriyetlerini Vali Canalp’e iletti. Bunun üzerine, Vali ve Belediye Başkan Vekili Canalp, Cafe’lerin saat 01.00’dan sonra kapatılıp, kapatılmaması önerisini oylamaya sundu. Mahalle sakinlerinin çoğunluğunun cafelerin en geç saat 01.00’a kadar açık kalması önerisi kabul edilirken, bundan böyle gece 01.00’den sonra açık kalacak cafeler hakkında cezai işlemin yanı sıra tekrarları halinde kapatma işlemi uygulanmaya başlanacağını belirtti.

“UYUŞTURUCU KULLANIMINDA DÜŞÜŞ VAR”

Uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına da işaret eden Vali Ekrem Canalp: “5 Çeşit uyuşturucunun 5’i ile ilişkin de bir önceki yıla göre düşüş var. Yani Batman’daki toplam kullanılan 5 çeşit uyuşturucu miktarında da düşüş var. Artış yok, aynı seviyede değil düşüş trendine girmiş durumda. Bu çok sevindirici ve memnuniyet verici bir şey. Ama şunu da söylemek gerekir ki asla gevşemek yok. Bu mücadele, durmak, dinlenmek bilmeyen bir mücadele olmak zorundadır. Bir taraftan emniyetimiz, jandarmamız operasyonlar yapmaya devam edecek, hem torbacılara yönelik hem de bu torbacılara bu illeti temin eden kişilere yönelik hem büyük operasyonlar hem de küçük operasyonlar sürekli yapılmaya devam edecektir. Ama öbür taraftan bizler de hepimiz o topyekûn mücadeleye kendi çapımızda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.