150 Milyon TL’ye mal olan ve güncel fiyatıyla 600 Milyon TL’lik Erzenia bünyesindeki Ramada Plaza By Wyndham, 120 yatak kapasitesi ve 101 personelle hizmet veriyor. Toplantıda konuşan Otel Genel Müdürü Emel Gerhardt: “Tüm Batman halkına ve dışarıdan gelecek olan konuklarımıza en kaliteli hizmeti sunacağız. Ramada, Batman’ın dünyaya açılan penceresi olacak” dedi.

İLK 5 YILDIZLI OTEL HİZMETTE
Batman’ın ilk 5 yıldızlı oteli Erzenia Ramada Plaza By Wyndham yönetimi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Erzenia Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Müjdecioğlu, yönetim kurulu üyeleri ve otel yöneticilerinin katıldığı toplantıda otelin konsepti hakkında bilgiler verdi. Otel Genel Müdürü Emel Gerhardt: “Otelimizin tüm resmi işlemlerini bitirdikten sonra 10 gün önce hizmete açarak Batman’a kazandırdık. Otelimizin 120 odası bulunuyor. Odalar son derece kullanışlı ve proje olarak business konumda yapıldı. Batman’ın da bu esere ihtiyacı vardı. Geri dönüşler çok iyi. Özellikle acenteler ayağında geri dönüşlerimiz  çok iyi. Çünkü belli segmenteki misafirler genelde Diyarbakır ve Mardin’de konaklıyorlarmış. Batman’da önemli ihtiyacı karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZIN YÜZDE 90’INI
BATMANLILAR OLUŞTURUYOR”
101 Personelin çalıştığı otelde çalışanların yüzde 90’ının Batmanlılardan oluştuğunu belirten Genel Müdür Gerhardt, şöyle devam etti: “Gönül rahatlığı ve mutlulukla paylaşacağımız başka bir detay ise personel yapımızın yüzde 90’ının Batmanlı gençlerden oluşması. Personelin yüzde 85’i üniversite mezunu. Bu yüzde 85’in içindeki yüzde 45’i de en az bir yabancı lisan, uluslararası dil bilen personel. Bu süreçte çok ciddi bir eğitim yatırımı yaptık.  Sadece eğitim sürecine yaklaşık 100 bin dolar bir bütçe ayrıldı.  O bütçeyi de son kuruşuna kadar harcadık. Henüz otel inşaattayken 4-5 ay önce personeli eğitmeye ve yetiştirmeye başladık. Ayrıca Yönetim Kurulu Başkanımızın kadın istihdamına gösterdiği pozitif ayrımcılık da memnuniyet verici. 101 Personelimizin yaklaşık 40’ını kadınlar oluşturuyor.”

“SOSYAL ETKİNLİKLERİN ADRESİ OLACAĞIZ”
Kongre merkezinin önümüzdeki aylarda hizmete girmesi ile sosyal etkinliklerin adresi haline de geleceklerini ve sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık vereceklerini kaydeden Genel Müdür Gerhardt: “5 Yıldızlı bir otel olup da bir de uluslararası bir marka zincir altında, normal bir işletmenin dışında size bazı misyonlar da düşüyor. Batman’da yapılacak sosyal etkinlikler ve sivil toplum hareketlerine öncü olmamız bekleniyor. Batman’a hem sosyal sorumluluk projelerinde, hem de sivil toplum hareketlerine de öncü olmak istiyoruz. Çok önemli organizasyonlara imza atacağız. Çocuk Esirgeme’deki yavrularımızdan sokaktaki can dostlarımıza dek birçok sosyal projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

“ÜCRET PERFORMANSIMIZ
KİMSEYİ ÜRKÜTMEYECEK”
Tüm Batmanlıların hizmet alabileceği bir hizmet amacı güttüklerini de kaydeden Gerhardt, sözlerini şöyle tamamladı: “5 Yıldızlı uluslararası konseptlerin ücret politikaları ve ticari anlayışları biraz farklı olabiliyor. Fakat biz yönetim kurulu olarak şu kararı aldık; insanların ‘5 yıldızlı otel pahalıdır’  gibi yaklaşımlarının aksine daha farklı bir yaklaşım sergileyeceğiz. Mesela Batmanlı kadınlar gün mü yapacaklar? Gelsinler burada yapsınlar, çaylarını, kahvelerini içsinler, otursunlar sohbet etsinler. Burası herkesin ulaşabileceği, çok iyi hizmet alabileceği, çok temiz, çok nezih bir ortam. En büyük hayalimiz tüm Batmanlıları burada buluşturabilmek.”

MÜJDECİOĞLU: “ÜLKE ÇAPINDA
ORGANİZASYONLARA İMZA ATILACAK”
Ramada By Wyndham ile Batman’ın tanınırlığını üst seviyelere çıkaracaklarını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Rıdavan Müjdecioğlu ise: “Ne yazık ki yaşadığımız pandemi, deprem felaketleri ve diğer felaketler nedeniyle projeyi istediğimiz sürede hayata geçirememenin üzüntüsünü yaşadım. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen projeyi tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada sadece Batman’a değil, inşallah ülke genelindeki birçok organizasyona ev sahipliği yapacağız. Batman’ın tanınırlığını bu proje sayesinde çok üst seviyelere çıkaracağız. Projeyi 100 Milyon TL ile bitirmeyi  planlıyorduk ama öyle tahmin ediyorum ki 150 milyonluk bir yatırıma dönüştü. Bugün  yapılması durumunda burada  güncel Bayındırlık birim fiyatlarını baz aldığınızda  500 Milyonluk bir yatırım var  şu anda. Marka değeri hariç, arsasıyla beraber 600 milyonluk bir yatırım söz konusu” dedi,

KONGRE MERKEZİ EKİM’DE AÇILACAK
Otel bünyesindeki 2 Bin kişilik kongre merkezinin Ekim ayında hizmete gireceğini ve ilk rezervasyonların yapıldığını da kaydeden Müjdecioğlu, şöyle devam etti: “Bir hastane ile görüşmelerimiz vardı, kongre merkezi bölümünü bu nedenle askıya almıştık. Fakat o projeyi bir daha açılmamak üzere sonlandırdık. Kongre merkezimizi Ekim ayında açacağız. Güneydoğu’nun en büyük merkezlerinden biri olacak. Bunun dışında Erzenia kapsamındaki alışveriş merkezlerinin de kiralanma süreci hızlandırıldı. Süreç içerisinde her açıdan burası bir yaşam merkezi olacak.”