VALİLİK KONAĞINDA SON KARESİ

1997 Yılının Şubat ayında Batman Valiliğine atanan Necati Develioğlu, Ağustos’un son haftasında da Burdur’a atanmıştı. Develioğlu, Batman’da son karesini Valilik Konağı’nda çekmişti. 1997 Yılında Kültür Mahallesi’ndeki Valilik Konağı’ndaki bahçıvanların da aralarında bulunduğu güvenlik görevlileri ile birlikte hatıra kare çeken Develioğlu, poz verirken şunları söylemişti; “Daha uzun süreyle Batman’da çalışmak isterdim ama 7 ay gibi bir sürede görev yapmanın burukluğunu yaşıyorum.” Vali Develioğlu, Batman’dan Burdur’a uğurlanmadan önce konaktaki görevlilerle bu pozu vermişti.

KRİSTAL PARK HATIRASI

ANAP ve AK Parti’de 3 dönem Milletvekilliği yapan Ataullah Hamidi, iki dönem üst üste de Batman Belediye Başkanlığı yapmıştı. Batman’ın eski politikacılarından merhum Hamidi, 1997 yılında Kristal Park’ta eski Vali Necati Develioğlu, BATSO eski Meclis Başkanı Mehmet Şengün ve TPAO emeklisi Nizamettin beyle Kristal Park salonunda bu hatıra kareyi çekmişti. Eski politikacı Hamidi, bir süre önce yaşama veda ederken, karede yer alan üç sima da emekliye ayrıldı.

HER AÇILIŞA KATILIRDI

Batman eski Valisi Necati Develioğlu, görev yaptığı dönemde açılışları kaçırmazdı. Develioğlu, etkinlikler kadar kent merkezindeki işyeri açılışlara da katılırdı. Vali Develioğlu, bir dönemler Belediye Meclis Üyeliğini yapan Balpınar eski Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, eski İl Genel Meclis Üyesi Fettullah Ekmen ve Batmanlı eski hekimlerden Dr. Hamit Uluçay ile bir açılışta kurdele kesme töreninde bir aradaydı.

AÇILIŞLARDA HOŞGÖRÜ FOTOĞRAFI

Yıl, 1998. Yer, Kültür Mahallesi’ndeki Milli Eğitim Vakfı İlkokulu. Eğitim-öğretim yılının açılışında dönemin Batman Valisi Temel Koçaklar, Batman eski Milletvekilleri Ataullah Hamidi, Musa Okçu ve Belediye Başkan Mahmut Tileği ile okul bahçesindeki etkinlikte bir araya gelmişti. O dönemler araları limoni olsa da politikacılar ile İl yöneticileri bir araya gelirdi. 2000 Öncesinde yöneticiler ile politikacılar hoşgörünün fotoğrafını çektirirdi. Şimdilerde bu manzaralar tarihe karıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ