2000’li Yılların başında Batman’da görev yapan Vali İsa Parlak, o dönemlerde eski HADEP Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Avukat Abdullah Akın ile birlikte yüzlerce ağaç fidesini toprakla buluşturmuştu.  Eski OHAL Valisi Aydın Arslan, adının yaşatıldığı okulun açılışına üst düzey yetkililerle birlikte katılmıştı. 1998 Yılında dönemin Batman Valisi Batman amatör takım temsilcilerinin sorunlarını dinlemişti. Ulucami sokağındaki eski Müftülük binasının etkinliğine katılan Diyanet İşleri eski Başkanı Nuri Yılmaz, Batman’ın ilk ibadet evinin bulunduğu sokakta Batmanlılarla sohbet etmişti. İşte Batman’ın dününe dair dört fotoğraf karesi daha.

2000’Lİ YILLARIN YÖNETİCİLERİ

2000’li Yılların başında Batman Valisi İsa Parlak’tı. 1998 Yılında HADEP’ten Belediye Başkanı seçilen Avukat Abdullah Akın, Valiliğinin düzenlediği etkinliklere katılırdı. Raman Dağı eteklerinde yüzlerce ağaç fidesini toprakla buluşturmak için Tarım İl Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinliğe dönemin Valisi İsa Parlak, Belediye Başkanı Abdullah Akın, Belediye Yardımcısı Adnan Aba, Tarım İl Müdürü Erdal Özer de katılmıştı. Öğrencilerin de katıldığı fidan dikme töreninde Vali Parlak ile eski Başkan Akın, birlikte fideleri toprakla buluşturmuştu. İşte 24 yıl öncesinden geride kalan il yöneticilerini buluşturan törenden bir kare.

Temel Koçaklar Aydın Arslan

ARSLAN, ADINI TAŞIYAN OKULUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILMIŞTI

Yıl, 1998. Yer, 19 Mayıs Mahallesi. Yahya Kemal Beyatlı Lisesi bitişiğindeki Aydın Arslan İlkokulunun açılışına üst düzey bürokratlar katılmıştı. Adalet Bakanı eski Müsteşarı, Batman eski Valisi Temel Koçaklar, Vali Yardımcısı Musa Kulaklıkaya, Özel İdare eski Sekreteri Muvaffak Özsoy’un da katıldığı törende OHAL eski Valisi ve Batman eski Kaymakamlarından Aydın Arslan’ın adını taşıyan ilkokulun açılışını yaparken, objektiflerimize böyle yansımıştı. Karede yer alan simalardan Arslan ve Muvaffak Özsoy, hayatını kaybetti.

Vali Temel Koçaklar

AMATÖRLERİN SORUNLARINI ÇÖZEN VALİYDİ

1.5 Yıl gibi bir süreyle Batman Valiliği yapan Temel Koçaklar, şehrin eğitim sorunları başta olmak üzere birçok soruna çözüm bulmak için harıl harıl çalışırdı. Batman Petrolspor’un Süper Lige bilet aldığı 1998 futbol sezonunda Kırmızı-Beyazlı ekibe destek verenlerden biri de eski Vali Koçaklar’dı. Profesyonel futbol kulüpleri kadar amatör kulüplerinin de sorunlarını çözen Vali Koçaklar, makamında kabul ettiği eski Amatör Kulüp temsilcilerinden bazı simalar; “Mahmut Akyol, Cemil Özgün, Kadir Gayretli, Bahri Tunç, Ahmet Öner, Ziver Hamitoğlu, Murat Özdemir ve eski İl Genel Meclis Üyesi Fethullah Ekmen.” Bu karede yer alan simalardan Batman eski Emniyet Müdürü Öztürk Şimşek ve PTT emeklisi Cemil Özgün, bir süre önce hayata veda etti. ASKF’nin eski yöneticilerinden de bu hatıra kare geride kaldı.

Isa Parlak Nuri Yılmaz

ULUCAMİ SOKAĞINDA BİR HATIRA

2000 Yılında Şevket Başak ibadet evinin açılışı için Batman’a konuk olan Diyanet İşleri eski Başkanı Nuri Yılmaz, Batman’ın ilk ibadet evlerinden olan Ulucami ile eski Müftülük binasını da gezmişti.  Batma eski İl Müftülerinden Yüksel Kaymak’ın düzenlediği etkinliğe katılan Yılmaz’a, Batman eski Valisi İsa Parlak, Vali Yardımcıları Musa Kulaklıkaya ve Mestan Yayman da eşlik etmişti. Uzun yıllar Ulucami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı yapan Selahattin Aydın da Ulucami’nin geçmişiyle ilgili Diyanet İşleri eski Başkanı Nuri Yılmaz’a bilgi vermişti. O etkinlikte yer alan eski Dernek Başkanı Aydın ve TPAO eski güvenlik şeflerinden Cemil de şimdilerde aramızda değil.

Kaynak: HABER MERKEZİ