PROTOKOLÜN BULUŞTUĞU YERDİ

1992 Yılında dönemin Batman Valisi Zeki Şanal’ın, hizmete açtığı Batman Öğretmenevi bir zamanlar protokolün bir araya geldiği yerdi. 1994 Yılında eski Vali Salih Şarman, Belediye Başkanı Salih Gök ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Tuz’un yanı sıra eski İl Sivil Savunma Müdürü İzzettin Seçkin ve eski Öğretmenevi Müdürü Ali Tarhan da bir etkinlikte buluşmuştu. Bu karedekilerden eski Belediye Başkanı Gök, yaşama veda etti. Eski İl Müdürü Tarhan dışındaki yöneticilerin çoğu Batman’dan ayrıldı. 

OKULLARDAN KOPMAYAN YÖNETİCİLERDİ

Burası, Batman merkeze bağlı Kuyubaşı (Cegerlo) köyü. Batman eski Valisi Temel Koçaklar, Batman eski Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, eski Milli Eğitim Müdürü Tevfik Kale, Köy okulu bahçesinde sohbet ettiği o andan bir kare. Yıllardır Muhtarlığı kimseye kaptırmayan Vehbi Gönülaçar, eski il yöneticilerini ağırlamıştı. O karede yer alan eski Milli Eğitim Müdürü Tevfik Kale, uzun bir süre önce yaşama veda etti. Başsavcı Sadık Bölek ise halen Bursa’da görev yapıyor. 

SASON’U TANITAN BAŞKAN’DI

Mükemmel doğaya sahip Sason ilçesinin tanıtımını iyi yapan Belediye Başkanlarından birki İrfan Arslan’dı. 2000’li Yıllar öncesinden Sason’da Belediye Başkanlığı yapan Arslan, ilçenin güzelliklerini ön plana çıkarmıştı. Sason Çayı kenarındaki balık tesisinde ilçe yöneticilerini konuk eden Başkan Arslan, bal-ceviz yarışmasını ilk düzenleyen Başkan unvanını da elinde bulundurmuştu. 

BELEDİYE’DE İLK ÖZEL GÜVENLİK EKİBİ

Batman eski Belediye Başkanı Salih Gök, 1994 yılında seçildikten sonra yerel yönetimde ilk ‘özel güvenlik’ teşkilatını kurmuştu.Eski güvenlik amirlerinde Yusuf bey ve Şefik Aydın’ın da aralarında bulunduğu bu simaların tamamı şimdilerde emekliye ayrıldı. Merhum Başkan Gök, Belediye Sarayı girişinde ilk özel güvenlik elemanlarıyla çektirdiği hatıra fotoğraf.