HEM KAYMAKAM HEM DE VALİ YARDIMCILIĞI YAPTI

1992 Yılında Batman’ın Gercüş İlçe Kaymakamlığını yapan Mithat Kuşadalı, 1994 ve 1996 yılları arasında da Batman Vali Yardımcılığı görevini sürdürdü. Dönemin cezaevi gören Valisi Salih Şarman’la birlikte çalışan Mithat Kuşadalı, Valiliğin kısa bir dönem çıkardığı ‘Bayrak Gazetesi’ Yazı İşleri Müdürlüğü’nü de yapmıştı. 1990’lı Yıllarda uzun süreli Batman’da görev yapan Kuşadalı, 2 yıl önce yerleştiği İzmir’de yaşama veda etmişti. Kuşadalı, Batman’ın bir ilçesinde düzenlenen etkinlikte konuşurken geride kalan bir karesi.

BATMAN-DİYARBAKIR YOLU TEK ŞERİTTİ

Burası, Batman-Diyarbakır eski Silvan yol güzergahı. Bir zamanlar tek şeritli yolda görünmez kazalar meydana geliyordu. Yakıt dolu tankerlerin daha çok kaza geçirdiği eski yol güzergahında 2 araç yan yana geçemezdi. 2003 Yılının son aylarında Batman’a atanan eski Bakanlardan Efkan Ala, bu güzergahı ‘duble yol’a dönüştürmüştü. İşte 32 yıl önce Batman-Diyarbakır eski karayolu7ndan bir manzara.

ÖZEL İDARE’NİN ESKİ ARAÇ PARKI

Şimdilerde bölgedeki ‘İl’ler arasında en zengin araç parkına sahip olan Özel İdare, 1990’lı yıllarda eski iş makinelerine sahipti. Kırsalda kısıtlı imkanlarla hizmet veren eski Köy Hizmetleri, şimdi ki Özel İdare iş makineleri 1994 yılında eski Belediye İkmal Müdürlüğü’nde onarıma alınmıştı. O iş makinelerinin bulunduğu yerde şimdi Batman Park Alış Veriş Merkezi var.

BEYAZ SARAY’DA BİR TPAO YILDÖNÜMÜ

1994 Yılının 10 Aralık tarihinde TPAO’nun kuruluş yıldönümü, eski ‘Beyaz Saray’ binasında kutlanmıştı. Dönemin Batman Valisi olan Salih Şarman, TPAO yöneticileri ile petrol emekçilerine seslenmişti. Belli aralıklarla Batman’da yaklaşık 3.5 yıl süreyle Valilik yapan Şarman, Batman’daki görevinin ardından bir yıl süreyle cezaevinde yatmıştı.