*1997-Mart’ın da eski Tekel Caddesi’ndeki bombalı saldırıda gazete idare bölümü hasar gören Batman Çağdaş’a ‘geçmiş olsun’ ziyareti yapan Vali Necati Develioğlu ve Emniyet Müdürü Emin Körpe, olayın aydınlatılması için de çaba göstermişti. Batman Petrolspor’un, 1996-97 sezonunda ‘2. Lig şampiyonluğu’ Kristal Park’ta kutlanmıştı. İşte eski Batman’dan bir kesit kare daha…

MECLİS TOPLANTISINA ‘BAŞKAN’LIK YAPAN BAKAN’DI

Yıl, 2000. Yer, Batman Belediye Meclis toplantısı. Dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Fikret Ünlü idi. Batman eski Valisi İsa Parlak’la birlikte Belediye Meclis toplantısına katılan Ünlü, eski Belediye Başkanı avukat Abdullah Akın, eski Meclis üyelerinden Ahmet Ekmen, Süleyman Seçkin ile Belediye eski Yazı İşleri Müdürü Nurettin Sapan, eski Yazı İşleri’nde çalışan Şirin Yavuz, Selahattin Filiz ve bazı meclis üyeleri, Batman’ın amatör kulüplerin sorunlarını konuşmuştu. Eski Bakan Ünlü, 2019’da yaşama veda etmişti. Batman Belediyesi eski Yazı İşleri Müdürü Sapan da bir süre önce aramızdan ayrılan kentin önemli simalarındandı.

1997’DE ÇAĞDAŞ’TA VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ

1984 Yılında eski Tekel Caddesi, şimdinin ise Gülistan Caddesi’nde yayın hayatına başlayan Batman Çağdaş, o dönemler ‘Duvar Gazetesi’yle de yaygın ve ulusal basında adından söz ettiren yayın organıydı. 41 Yıldır petrol kentinin ilk günlük gazete unvanını elinde bulunduran Çağdaş’ın Yazı İşleri Müdürlüğü görevini halen yürüten isim Arif Arslan. 1997’nin Mart’ın da İdari bölümü bombalı saldırıda hasara uğrayan gazeteye ‘geçmiş olsun’ ziyaretine gelenler arasında dönemin Valisi Necati Develioğlu ve eski Emniyet Müdürü Emin Körpe de vardı. 26 Yıl öncesinde eski Vali ve Emniyet Müdürü ve Arslan’a olayın aydınlatılması konusunda çaba göstermişlerdi.

PETROLÜN ŞAMPİYONLUĞU KRİSTALDE KUTLANMIŞTI

1996-1997 Futbol sezonunda ilk kez 2. lige çıkan Batman Petrolspor’un şampiyonluk gecesi, TPAO Kristal Parkta kutlanmıştı. Dönemim Batman Valisi Salih Şarman, TPAO eski Bölge Müdürü Mustafa İşbilir, Petrolspor As Başkanı Mustafa Kart, eski Genel Kaptan Hidayet Eren ve Futbol Şube sorumlusu Yaşar Sessiz’in de aralarında bulunduğu Kırmızı-beyazlı yöneticiler, şampiyonluk kadrosunda yer alan eski futbolculardan Ağrılı Şeref, Bitlisli Faruk ve İstanbulsporlu Aydın’la birlikte Kristal Park’ın pistine çıkıp ‘şampiyonluk’ gecesine renk katmışlardı. Petrol’lü 103 golle şampiyon yapan Malatyalı Teknik Direktör İsmail Tekin ve ekibi, şampiyonluğu doyasıya kutlamışlardı.

2000’LERİN İL YÖNETİCİLERİ 

 Burası Batman Askeri kışlası. 2000’li Yıllarda dönemin OHAL Valisi Gökhan Aydıner’di. Batman Valisi ise İsa Parlak’tı. Belediye Başkan yardımcılarından biri de Adnan Aba’ydı. O zamanlar Askeri kışlanın komutanı Tuğgeneral Mecit Korkut paşaydı. Batman’ın İl yöneticilerinin de katıldığı kışladaki törende yer alan bu simaların tamamı şimdilerde emekli. 

Editör: Yunus Yasak