DÖRTYOL KAVŞAĞINDA BİR SEÇİM LOKALİ

Burası Turgut Özal bulvarı Dörtyol kavşağı. GAP Oteli zemin katının bir bölümü eski Demokrat Türkiye Partisi İl Başkanlığıydı. 1999 Genel ve yerel seçimler bir arada yapılmıştı. Eski siyasetçilerden Hüseyin Yaşar, DTP’den Milletvekili adayıydı. Aynı partiden Batman Belediye Başkan adayı Sabri Gezici idi. Dörtyol kavşağında seçim lokali açan DTP, Turgut Özal bulvarına hareketlilik getirmişti. O dönemler Dörtyol kavşağında Hasankeyf oteli yerine ‘Dörtyol Oteli’ hizmet veriyordu. Bu kavşak da son 24 yılda değişti.

POLİTİKACILAR ARASINDA ZİYARETLER OLURDU

1999 Genel ve yerel seçimlerden bir fotoğraf karesi daha. DYP Batman eski Milletvekili Faris Özdemir’in, Turgut Özal bulvarındaki seçim lokalinde ziyaret eden DTP Milletvekili adayı Hüseyin Yaşar ve Başkan adayı Sabri Gezici idi. Batman’ın eski iş insanlarından ve şimdilerde İzmir’de yaşayan Abdullah Görgülü ve eski Kültür Mahalle Muhtarı Şehmus Kapucu, eski Çarşı Muhtarı Şehmus Soyvural’ın da aralarında bulunduğu iki parti adaylarının ‘Ziyaret’i objektiflerimize böyle yansımıştı.

DDY GAR’INDA VALİ HATIRASI

1998-2000 Yılları arasında Batman Valiliği yapan Temel Koçaklar, 83 yıllık tarihi DDY Batman Garı’ndaki emekçileri unutmazdı. Dönemin Belediye Başkanı Av. Abdullah Akın, Vali Yardımcısı Mestan Yayman ve bazı yöneticilerle DDY garındaki emekçilerinin, ‘emeklilik’ törenlerine katılan Koçaklar, takdirname ve plaket de verirdi. DDY Garı önünde 24 yıl öncesinin etkinliğinden kalan bir hatıra kare.

ESKİ MEYDAN ETKİNLİKLERİN ADRESİYDİ 

Burası Batman’ın eski meydanı Cumhuriyet alanı. Tarihi meydan şimdilerde sessiz. 1998 Yılının güz döneminde Bisiklet Federasyonu’nun Batman’da düzenlediği yarışmada ilk 3 dereceye giren sporculara Vali Temel Koçaklar, eski Gençlik ve Spor Müdürü Abdülkadir Ekmen ve TÜPRAŞ Batman Rafineri eski Müdürü Ümit Erdem, çeşitli armağanlar vermişti. Türkiye İş Bankası hizmet binasının, gölgesindeki o başarılı sporcular ile dönemin yöneticilerinden geride kalan hatıra fotoğraf.

Editör: Yunus Yasak