BAKANLAR, BAŞFİYATI BATMAN’DA AÇIKLARDI

Eski Tarım Bakanlarından Nafiz Kurt, 1995 yılında Tekel’den sorumlu Devlet Bakanlığı yaptığı dönemde Batman Yaprak Tütün piyasanın açılışına katılmıştı. Havalimanına komşu olan eski Tekel Yaprak Başmüdürlüğü bahçesinde toplanan tütün ekicilerine başfiyatı açıklayan Bakan Kurt, bir de Tekel’e ‘250 eleman kadro’ sözü vermişti. Bakan Kurt, 2011 yılında yaşama veda ederken, eski Tekel’in hangar ve hizmet binaları ‘Tekstil Kent’e dönüştü.

1999’DA MİLLETVEKİLİ SEÇİLMİŞTİ

1999 Genel seçimlerinde Batman Milletvekili adayı olan Nezir Nasıroğlu, CHP’den seçilmişti. Daha sonra AK Parti’ye geçiş yapan Nasıroğlu, seçim bölgesi Batman’a her gelişte yakın dostlarıyla bir araya gelirdi. Milletvekilliği döneminde ‘sıra dışı’ bir politikacı profili çizen merhum Nasıroğlu, bir süre önce yakalandığı amansız hastalıktan yaşama veda etmişti. 21 Yıl önce merhum Nasıroğlu ile Fernas yönetim kurulu Başkanı Muzaffer Nasıroğlu, objektiflerimize böyle yansımıştı.

RENKLİ SEÇİM KAMPANYALARI OLURDU

Yıl, 1995. Yer, Turgut Özal bulvarı. DYP Batman eski İl Başkanı Faris Özdemir, Beşiri eski Belediye Başkanı merhum Ahmet Karabulut, Batman eski İl Genel Meclis üyesi Nuri Ergül, iş insanı Şehmus Demir ve eski partililer, DYP’nin eski seçim lokali önünde bu hatıra kareyi çekmişti. Özdemir, iki dönem Batman Milletvekilliği yaptı.

KÜLLİYE ÖNCESİNDE ESENTEPE MANZARASI

Merhum Necat Nasıroğlu külliyesi öncesinde Esentepe’den bir manzara. Batman eski Belediye Başkanı merhum Salih Gök’ün yaptığı camii inşaatında yer yer çökmeler olunca, binada yıkım yaşanmıştı. Daha önce de dinlenme alanının olduğu Esentepe’de şimdilerde merhum Necat Nasıroğlu adına yaptırılan külliye, Türkiye’de örnek gösterilen külliye’den biri.