MEYDANDA GEÇEN YILDÖNÜMLERİ

Burası, Batman’ın Cumhuriyet Meydanı. 28’nci Yıldönümünü 1982 yılının Aralık ayında kutlayan  TPAO’nun eski yöneticileri bir arada. Atatürk heykelinin önünde 42 yıl önce yapılan etkinliğe katılan TPAO Batman Bölge Müdürlüğü’nün eski yöneticilerinden bazı simalar; “Sıtkı İlker, Mehmet Ergüder, Baki Osmanoğlu, Musa Yıldız, Dr. Cengizhan Özer, Nurettin Hoşanlı ve Şehmus Öney.” Bir zamanlar, TPAO’nun etkinliklerini fotoğraf makinesiyle donduran Kemal Tapan da objektife böyle yansımıştı.

TPAO’DAN BU YÖNETİCİLER GEÇTİ

1980 Darbesinde Batman Belediyesi’nin ‘Kayyumu’ emekli Albay Necdet Çakanışık, Sıtkı İlker, Mehmet Yamaç, Adnan Gümüştaş, Osman Bakioğlu, Musa Yıldız, Dr. Cengizhan Özer, Ahmet Bayazıt ve Nurettin Hoşanlı, bir zamanlar TPAO’nun gözde yöneticilerindendi. 1955 Yılından beri Batman’da hizmet veren TPAO’da iz bırakan yöneticilerden Mehmet Yamaç, Sıtkı İlker, Dr. Cengizhan Özer ve Nurettin Hoşanlı, yaşama veda etti.  

EN UZUN SÜRELİ BÖLGE MÜDÜRÜYDÜ

1970 Yılında Batman’a atanan ve aslen Tekirdağlı olan Mehmet Yamaç, 1980 ila 1990 yılları arasında Bölge Müdürlüğü’nü yaptı. Batman’ın sevilen Müdürlerinden Mehmet Yamaç, dört yıl önce yaşama veda etti. TPAO’nun kuruluş yıldönümlerinde eski meydandaki Atatürk heykelinin büstüne çelenk bırakırdı. İşte Yamaç’ın tam 42 yıl öncesinde TPAO’nun yıldönümünde büste bıraktığı çelenk bırakma töreninden bir manzara.

PETROLCÜLERE DESTEK VEREN KAYMAKAM’DI

Batman’ın eski Kaymakamlarından Hayrullah Yıldız, üç yıl süreyle görev yaptığı petrol kentinde dönemin petrolcülerinin yanında olurdu. TPAO’nun düzenlediği etkinliklerde yer alan Kaymakam Yıldız, eski Siirt Valisi Erol Akdoğan ile birlikte Batman Bölge Müdürlüğü’ne konuk olurdu. TPAO’nun yıllar öncesindeki bir etkinliğinde yer alan eski Kaymakam Yıldız, eski bir petrolcüyü kutladığı an.