MESAİ SONRASI HALK ARASINDAYDI

1994 ila 97 Yılları arasında Batman Belediye Başkanlığı yapan Salih Gök, görevinin bitimine 7 ay kala geçirdiği kalp krizi sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştu. Denetimleri seven ve eski çarşı merkezinde düzenlediği halk günlerinde vatandaşların taleplerini dinleyen merhum Gök’ün, eski Cumhuriyet alanında kalabalık bir kitleyle biraraya geldiğinde objektiflerimize böyle yansımıştı.

DOĞAYI KORU, DOĞA SENİ KORUSUN! DOĞAYI KORU, DOĞA SENİ KORUSUN!

ETKİNLİKLERİ KAÇIRMAYAN İKİLİYDİ

Yıl, 1995. Batman Valisi Salih Şarman ve Belediye Başkanı Salih Gök, bir yolun betonla kaplanmasının ardından yapılan açılış töreninde bir araya gelmişti. Batman eski İl Müftüsü Cüneyt Kavşut, eski gazetecilerden merhum Halit Beytüt, Valilik eski Özel Kalem Müdürü Vahap Asma’nın da aralarında bulunduğu yöneticiler, Kavşut’un okuduğu duanın ardından kurban kesilmişti. Daha sonra köy yolu törenle trafiğe açılmıştı.

BELEDİYE’DE ESKİ YÖNETİCİLER

1994 Yılında Belediye Başkanlığına seçilen Salih Gök, Yardımcısı Abdurrahman Uçak’la bir süre çalıştı. Batman Belediyesi eski Muhasebe Müdürü İskan Yel, Selman Yüksel, eski Belediye ünite müdürleri ve meclis üyeleri, bir toplantı öncesinde bir arada. Eski Başkan Gök yaşama veda ederken, toplantıdaki simaların çoğu şimdilerde Batman dışında yaşıyor.

UÇAK, YEREL YÖNETİMDE ÇALIŞTI

Batman eski Belediye Başkanı Salih Gök, seçildiğinde yardımcısı Abdurrahman Uçak’la uzun bir süre çalıştı. Seçildiğinde ‘Rüşvet alan da veren de melun’dur levhası asan Başkan Gök, Türkiye’de konuşulan Başkan olmuştu. Uçak, daha önce de eski Başkan Ataullah Hamidi ile de bir süre çalışmıştı. Uçak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de bir süre üst düzey yöneticilik yapmıştı. 1994’te Uçak ile Gök, Belediye sarayında objektiflerimize böyle yansımıştı.