GÖK VE GÖNÜL ARAMIZDA DEĞİL

1994 Yerel seçiminden bir fotoğraf. Batman’ın bir eğitim yuvasında kurulan sandıkta oy kullananlardan biri sima da eski Belediye Başkanı Salih Gök’tü. Eğitim yuvasında kurulan sandıkta Başkan olan İluh eski Mahalle Muhtarı Osman Gönül idi. Sandık başında tokalaşan Batman’ın eski siması uzun bir süre önce hakkın rahmetine kavuştu.

GÖK’Ü, KUTLAYAN ESKİ POLİTİKACI

1994 Yerel seçimde Batman Belediye Başkanlığı’na DYP’den aday olan Milletvekili Faris Özdemir, mazbatasını aldıktan sonra görevine başlayan Salih Gök’ü kutlamıştı. Eski Belediye Başkanı Ataullah Hamidi ve Salih Gök ile kıyasıya yarışan Özdemir, seçim sonrasında Gök’ü makamında kutlayarak, ‘başarı’ dileğinde bulunmuştu. İşte merhum Gök ile Özdemir’den geride kalan bir fotoğraf karesi.

İLK HALI SAHA AÇAN BAŞKAN’DI

Batman’ın ilk futbol halı sahası, 1995 yılında açıldı. Şimdilerde ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülen eski ‘16 Mayıs Şehir Stadı’na komşu olan ‘halı saha’ Alyans düğün salonuna da komşuydu. Eski Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uçak ve beraberindeki bazı davetlilerle birlikte merhum Gök, objektiflerimize böyle yansımıştı. Batman’ın ilk halı sahası da bir süre önce yıktırıldı.

ATATÜRK PARKI BETONDAN KURTULDU

“HER SOKAK İKİ GÜNDE BİR İLAÇLANIYOR” “HER SOKAK İKİ GÜNDE BİR İLAÇLANIYOR”

Bir fotoğraf karesi de eski Atatürk Parkı’ndan. Dönemin Belediye Başkanı Salih Gök, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uçak, eski Fen İşleri Müdürü Ahmet Yüksel, eski Park ve Bahçeler Müdürü Talat Kaçmaz ve koruma Sıddık Yıldız, Atatürk Parkı’ndaki süs havuzu önünde incelemelerde bulunurken objektiflerimize böyle yansımıştı. Bu beton görüntülerin yerini şimdilerde yeşil manzara aldı.