ENGELİLLERE DESTEK VEREN VALİYDİ

Yıl, 1999. Yer, Batman eski Engeliler Derneği. Kurucu Başkanlığını merhum sanatçı Bilal Görmüş’ün yaptığı ‘Batman Engelliler Derneği’ni ziyaret eden dönemin Valisi Temel Koçaklar, sorunlarına çözüm bulduğu engellilerin gönlünde taht kurmuştu. Engelliler Derneği Başkanlığı masasında oturan Koçaklar, engellilerle bu hatıra kareyi çekmişti.

TESCİLLİ BIÇAKLAR KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR TESCİLLİ BIÇAKLAR KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

BOYNER, DİYARBAKIR’DAN SONRA BATMAN’DAYDI        

Yeni Demokrasi Hareketi Kurucusu ve ilk Genel Başkanı iş insanı Cem Boyner, eşi Ümit Boyner ile 1995 yılında Diyarbakır’dan sonra Batman’a gelmişti. Batman eski Belediye Başkanlarından merhum Şahabettin Bağdu’nun ağırladığı Boyner ve eşi Ümit, Batman’da gördükleri ilgiye teşekkür etmişti. İşte Boyner çiftinin ‘95’te Batman’dan geride kalan hatıra karesi.

ERMİ KÖYÜNDE İDEALİST ÖĞRETMENDİ

Şimdilerde Batman’ın ‘Mahalle’sine dönüşen Ermi (Erköklü) köyünde bir dönemler idealist öğretmen Kerim Baş vardı. Yüzlerce öğrenci yetiştiren, öğrencilerden bazıları eğitimci ve hukukçu olan Kerim Baş, müdürlük yaptığı dönemde bir hizmetli gibi okulun eksikliklerini giderirdi.  Yaklaşık 20 yıl önce Ermi İlkokulu Müdürlüğü’nü yapan Baş ve şimdilerde 30 yaşlarındaki Ermi’li bazı eski öğrenciler.

ONBİNLERCE TURİST AĞIRLAYAN KALEYDİ

Batman’ın antik kenti Hasankeyf’teki kalesi, on binlerce yerli ve yabancı turist ağırladı. Bir zamanlar yılda 500 ila 1 milyon arasında yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği tarihi ilçe; bir başkaydı. 20 Yıl önceki Hasankeyf kalesinden bir manzara. Şimdilerde yerinden 6 metre yükseltilen Hasankeyf’in eski küçük saray önünden bir manzara.