EĞİTİM YUVALARINA ÖNEM VEREN BAŞKAN’DI

Görev süresinin bitimine 8 ay kala geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Batman eski Belediye Başkanı Salih Gök, eğitim yuvalarındaki etkinlikleri kaçırmazdı. Batman eski Valisi Salih Şarman’la daha çok etkinliklerde bir araya gelen Gök, 1994 yılında Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki bir eğitim yuvasının açılışına dönemin il yöneticileriyle birlikte katılmıştı. Protokolde yer alan eski Başkan Gök ve eski Vali Yardımcısı Mithat Kuşadalı, uzun bir süre önce yaşama veda ederken, eski yöneticilerden PTT Batman eski Başmüdürü Ramazan Tangsak, Valilik eski Basın Müdürü İzzettin Siraçoğlu, eski eğitimcilerden Şehmus İşcan ve Mehmet Sincar da emekli olan batman’ın eski okul müdürlerindendi. Eğitim yuvasının açılışında Batman eski Valisi Salih Şarman’ın yanı başındaki eski Emniyet Müdürü Emin Körpe de emekliye ayrılan yöneticilerden.

BİR DÖNEMİN ETKİN POLİTİKACILARIYDI

1990’da ‘İl’ olan Batman’ın ilk İl Sağlık Müdürlüğü’nün yanı sıra eski Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Batman’ın eski Milletvekillerinden Alaattin Sever Aydın, Refah ve Fazilet Partisi’nden iki dönem Milletvekilliği yaptı. Batman eski Belediye Başkanı Salih Gök’ün, başkentte sık sık ziyaret ettiği eski politikacı ve hekim Dr. Sever Aydın, TBMM’deki odasında Gök’le bu hatıra kareyi çekmişti. İki eski politikacıdan da geride bu kare kaldı. Gök, 6 Aralık 1998 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etmişti. Sever Aydın ise aktif politikayı bıraktıktan sonra Ankara’ya yerleşti.

GÜL ÇİÇEĞİ HASADI BAŞLADI GÜL ÇİÇEĞİ HASADI BAŞLADI

RP İL BAŞKANLIĞINDAN YEREL YÖNETİME

1992 ila 1993 Yılları arasında Batman’da Refah Partisi İl Başkanlığını yapan Salih Gök, 31 Mart 1994 seçimlerinde aday gösterildiği Batman Belediye Başkanlığını kazanmıştı. Refah Partisi’nin kapatılmasının ardından Fazilet Partisi’ne geçiş yapan Gök, Hollanda’dan kesin dönüş yaptıktan sonra atıldığı aktif siyasette Refah Partisi’nin ilk ‘İl’ Başkanlığı görevinde bulunmuştu. İşte Gök’ün İl Başkanlığını yaptığı Biçiciler iş merkezindeki il başkanlığı makamında çektiği hatıra kare.

ESKİ OTOGAR’DA HAC UĞURLAMASI

Yıl, 1995. Yer, Şafak Mahallesi’ndeki eski şehirlerarası oto gar. Batman’da iki dönem İl Müftülüğü görevini sürdüren Cüneyt Kavşut’la birlikte kutsal topraklara giden haccı adaylarını uğurlayanlar arasında Belediye Başkanı merhum Salih Gök, eski Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uçak, eski gazeteci Zeki Gün ve  eski zabıta memurları da dikkat çekiyor. Eski Müftü Kavşut, haccı adaylarına megafonla seslenmişti. Gök, Uçak ile diğer görevliler, Kavşut’u can kulağıyla dinlemişti. Bu karede yer alan bazı simalar aramızda değil. Petrol şehrinin 2 katlı eski şehirlerarası oto gar binasının yerinde ise şimdilerde SGK ile İş-Kur binaları var.