SİTE’DEKİ ÇAY BAHÇELERİ DOLUP TAŞARDI

Bu fotoğraf karesi; tam 50 yıl önce Site’de çekildi. 2 Nolu havuzda bir araya gelen eski Siteli gençlerden bazı simaların çektirdiği karede moda ve şıklık dikkat çekiyor. Veysi Bilgin, Kurtaran'lı Aydın, Salih Bilgin, Hikmet Özkılıç ve Sinoplu İsmail Özgenç'in aralarında bulunduğu bu grup Batman Lisesi'nin ikinci mezunlarındandı.

TARİHİ BİR KARE DAHA

1963 Yılında henüz MTA'nın 7 yıllık lojmanları önünde fotoğraf karesi çeken Turgut Bilgin ve Veysi Bilgin, şimdilerde Batman dışında yaşıyor. 1955 Yılında MTA'nın devrettiği ve petrol emekçilerinin oturduğu lojmanların önü gençlerin futbol alanıydı. Ankara’da emekli olan Turgut Bilgin başkentte yaşıyor. Veysi Bilgin ise Mersin’e yerleşti

BATMAN’IN İLK FUTBOL EMEKTARLARI

Batman'da futbolun kalbi bir zamanlar Site’de atardı. Petrolspor’un eski futbolcusu ve antrenörü merhum Muzaffer Koyuncu, Mehmet Telci, Çetin Erseven, Veysi Bilgin ve Zülküf Menan, 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı’nda TPAO stadında çektikleri hatıra karenin üzerinden tam 56 yıl geçti. Veysi Bilgin, bir sürede Yeşiltepe’de forma giydi. Bu hatıra kare o dönemler Site gençliğinin birliktelik ve dayanışma içerisinde olduğunu gösteriyor.

ORKESTRA ŞEFİ FUTBOLU’NDA ŞEFİYDİ

Aslen Sivas'lı olan İlhan Telli, 1968 yılında Batman’a altın mikrofon getiren sanatçıydı. Sanatçılığının yanı sıra futbol tutkunu da olan Telli, uzun bir süre de Site Gençlik ile Petrolspor’da yöneticilik yapmıştı. İşte 1970'li yılların başında Site Gençlik futbol takımı; “İlhan Telli, Haluk Delen, Uğur Uçer, Ali Özyalçın, Galip Ünlütürk, Nafiz Kayıran, İsmail Özgenç, Hulusi Adıgüzel, Yusuf Ekmen, Mehmet Telci, Hikmet Özkılıç, Turgut Bilgin, Zülküf Mennan, Halim Şensöz, Sane Güner, Atilla Erim, Veysi Bilgin, Cengiz Uğur ve Hayrullah Özyalçın.”

Editör: Yunus Yasak