VEKİLLİKTE 2. DÖNEM SEÇİM KAMPANYASI

Batman Belediye Başkanlığı görevini iki dönem yaptıktan sonra 1995 yılında Anavatan Partisi’nden Milletvekilliği’ne ‘merhaba’ diyen Batman’ın eski politikacılarından Ataullah Hamidi, 1999 seçimlerinde aynı partiden aday olmuştu. ANAP eski İl Başkanı Muhittin Hamidi ve Batman eski Belediye Başkan Yardımcısı Şerafettin Hamidi ile Batman Çağdaş’ın eski Tekel caddesindeki bürosunu ziyaret eden Hamidi, 99 seçimlerini de ANAP’tan kazanmıştı. İki dönem Belediye Başkanlığı, üç dönem de milletvekilliği yapan Hamidi, 2015 yılında AK Parti’den Batman Milletvekili seçilmişti. 24 Yıl önce Hamidi kardeşlerin, Batman Çağdaş’ın eski ofisinde Yazı İşleri Müdürü Arif Arslan’la birlikte çektikleri hatıra kare.

VEZİROĞLU’NUN İL BAŞKANI EKİNCİ’YDİ

Tunceli eski Milletvekili ve Demokratik Barış Hareketi kurucusu Ali Haydar Veziroğlu’nun, Batman İl Başkanı Mehmet Şah İnsel’den sonra eski Bayındırlık İl Müdürlüğü emekçisi Ömer Ekinci idi. Bir süre eski minibüsçüler durağı karşısındaki apartmanındaki il teşkilatında konuklarını ağırlayan Ekinci ile Barış Partisi’nin ilk İl Başkanı İnsel, yakalandıkları korona virüs salgından yaşama veda etmişlerdi. Ekinci’nin, İl Başkanlığı döneminde parti teşkilatında çektiği bir kare.

1998’DE AŞI KAMPANYASI

1998 Yılında İzmir-Bergama Kaymakamlığından Batman Valiliğine atanan Vali Temel Koçaklar, 2000 yılı öncesinde atamasının çıktığı komşu Mardin’de de başarılı çalışmalarla adından söz ettirmişti. Mardin’den sonra Muğla Valiliğine atanan Koçaklar, daha sonra eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Danıştay üyeliğine getirilmişti. Aşı kampanyaları döneminde ücra mahalleleri dolaşan dönemin Batman İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Altun’un davetine katılan Koçaklar, objektiflerimize böyle yansımıştı.

BATMAN’IN İLK TATLICISI BATMAN’IN İLK TATLICISI

ESENTEPE’DE YÜZME YARIŞMALARI

Batman’ın ikinci Belediye Başkanı avukat Mustafa Ramanlı’nın, şimdiki Atatürk Parkı ile birlikte petrol şehrine kazandırdığı Esentepe’deki sosyal tesislerde bir dönemler yüzme yarışmaları yapılırdı. Eski sosyal tesislerin bulunduğu alana bitişik olan havuz, yaz mevsimi gelince özellikle yüzme kurslarına katılmak isteyen gençlerin akınına uğrardı. Eski Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün yüzme antrenörlerinin düzenlediği yarışmalara ilgi olurdu. Esentepe’deki eski havuzdan bir kare.