90’LI YILLARIN YÖNETİCİLERİ

Batman’ın ilk İl Sağlık Müdürleri Dr. Alaattin Sever Aydın ve Mehmet Şah Yardımcı’dan sonra 1994 yılında göreve gelen Ispartalı doktor İbrahim Altunkaynak’tı. Yardımcısı ise Dr. Ülker Vural’dı. İl Sağlık Müdürlüğü’nün İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Hakkarili Necip Sönmez’di. Batman Valiliği Mahalli İdareler Müdürü Faysal Kartal’ın da aralarında bulunduğu 90’lı yöneticilerin bir etkinlikte objektifimize böyle yansımıştı.

HASANKEYF’TE KALESİ TURİST DOLARDI

Batman’ın antik kent Hasankeyf, Ilısu Baraj gölü altında kalmadan on binlerin akınına uğrardı. O dönemler yılda bir milyonun üzerinde turistin konuk olduğu Hasankeyf’te, o hareketli günler geride kaldı. Kaledeki tarihi camii, büyük saray ve su sarnıçlarının olduğu mağaralar turist kaynardı. Ulu Cami  bahçesindeki haberleşme yeri de bir dönemler, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyordu.

TRABZONSPORLULAR, HASANKEYF GÖNÜLLÜSÜYDÜ

Bir zamanlar Güneydoğu’daki süper lig takımlarına konuk olan Trabzonspor kafilesi, müsabakalar öncesinde ‘moral’ bulmak için tarihi Hasankeyf kalesinde soluğu alırdı. Trabzonspor’un eski kaptanı kaleci Metin, Trabzon’un yabancı futbolcusuyla küçük sarayın önünde objektiflerimize böyle poz vermişti.

HASANKEYF KALESİNDE NİKAH TÖRENİ

1990’larda Bölgenin hareketli turizm güzergahlarından olan Hasankeyf, renkli görüntülere sahne olurdu. Hasankeyf Belediye Başkanı Vahap Kusen, bazı çiftlerin Hasankeyf kalesinde yaptıkları nikah törenine bizzat katılırdı. 1990’lı Yılların başında Kurban bayramı arifesinde nikah törenini tarihi kalede yapan bir çifte Başkan Kusen, buket çiçek armağan etmişti.

Editör: Yunus Yasak