KIRSALDA AÇILIŞLAR RENKLİ GEÇERDİ

Yıl, 1994. Yer, İkiköprü beldesi. Dönemin Batman Valisi Salih Şarman, Emniyet Müdürü Necdet Kondolat, Köy Hizmetleri eski İl Müdürü Ahmet Eke, Mahalli İdareler Müdürü Faysal Kartal, Tapu Müdürü Mecit Demir, PTT eski Başmüdür vekili Nihat Atılgan, Gözpınar Belediye Başkanı Emin Soysal, DYP Batman eski merkez ilçe başkanı Hüseyin Bülbül ile kalabalık bir kitle İkiköprü beldesindeki eğitim yuvasının açılışına katılmıştı. Bu yöneticilerin çoğu uzun bir süre önce emekliye ayrıldı.

YERİNDE OTURMAYAN VALİYDİ

Batman’da 8 ay süreyle Valilik yapan Kayserili Necati Develioğlu, denetimleri önemserdi. Develioğlu, kısa bir dönem Burdur Valiliği ile İstanbul Vali Yardımcılığı görevinde de bulunmuştu. 1997 Yılında Gençlik Spor İl Müdürlüğü ziyaretinde eski Vali Develioğlu ile eski Gençlik ve Spor Müdürü Abdülkadir Ekmen’den geride kalan hatıra kare. Bu iki sima da şimdilerde emekliye ayrıldı.

DİCLE NEHRİNDE BU MANZARALAR YOK ARTIK

20 Yıl öncesine kadar yaz mevsimi geldi mi Batmanlılar soluğu Hasankeyf’te alırdı. Dicle nehri kıyısındaki çardaklarda gün batımında günün yorgunluğunu atanlar arasında trafik görevlileri de olurdu. 2000’lerin başında nehir kıyısındaki suda mahsur kalan bir trafik aracını kurtarmaya çalışan bazı vatandaşlar, objektiflere böyle yansımıştı.

BATMAN’DA TÜM PARKLARA VE OKULLARA OYUN GRUPLARI YAPILACAK BATMAN’DA TÜM PARKLARA VE OKULLARA OYUN GRUPLARI YAPILACAK

KUYUBAŞI’NDA HAYVANCILIK YAYGINDI

Burası Batman’a en yakın köylerden olan Kuyubaşı. ‘Cegeluye’ diye bilinen Kuyubaşı’nda dönemin Valisi Temel Koçaklar, Batman Tarım eski il Müdürü Erdal Özer, besicilere 150’ye yakın küçükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirmişti. Köyün eski sakinlerinden Abdullah Güney başta olmak Kore gazisi İzzettin Görü, Nuri Beycan ve bazı besiciler aldıkları küçükbaş hayvanlarla adeta bayram sevinci yaşamıştı.