KOÇAKLAR VE KAVŞUT

Yıl, 1999. Yer, Batman eski İl Müftülüğü. Kutlu doğum haftasında diyanet ekibi ile bir araya gelen Batman eski Valisi Temel Koçaklar, ibadet evlerinde hijyenik ortamın yaygınlaşması için de kampanya başlatmıştı. Kent merkezindeki camilerin daha güzel olması için de Koçaklar, eski il Müftüsü Cüneyt Kavşut ile birlikte imamları uyarmıştı.

RAMAZAN ALIŞVERİŞİ! RAMAZAN ALIŞVERİŞİ!

İL GENEL MECLİS ÜYELEĞİNDEN BAŞKANLIĞA

Burası Balpınar Belediyesi’nin ilk hizmet binası. 1999 Yılında Batman Valiliğini yapan Temel Koçaklar, Balpınar Belde Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin Geylani’yi makamında ziyaret ederek kutlamıştı. İl Genel Meclis üyeliğinden Başkanlığa seçilen Geylani’ye ilk kutlama dönemin Valisi Koçaklar’dan gelmişti. 1989 ile 1999 yılları arasında farklı aralıklarla İl Genel Meclis üyeliği yapan şimdiki Balpınar Belediye Başkanı Geylani ile eski Koçaklar’ın çektirdikleri ‘Başkan’lık hatırası.

ŞANAL, EĞİTİMCİLERİN DOSTUYDU

Bu kare de 1993 yılında Batman merkeze bağlı Karayün (Qgika) köyünde çekildi. Dönemin Batman İl Milli Eğitim Müdürü Şahin Aksoy, eski il genel meclis üyesi Geylani ile Karayün ilkokulunun kurdelesini kesen Vali Şanal ve beraberindekiler, objektiflerimize böyle yansımıştı. Eski Milli Eğitim Müdürü Aksoy, geçen yıl yaşama veda etmişti.

ŞİMŞEK VE BATMAN

Maliye Bakanlığı yaptığı dönemde memleketi Batman’a 15 günde bir gelen Mehmet Şimşek, sorunların çözümüne katkıda bulunurdu. Etkinlikleri de kaçırmayan eski Bakan Şimşek, düğün ve nişan törenlerine de katılmadan edemezdi. Eski Bakan Şimşek ve beraberindeki Batmanlı bazı simalar arasında Balpınar Belediye Başkanı Hüseyin Geylani de yer alıyor.